Novell: 6 procent w dół

Przychody firmy w zakończonym 31 stycznia I kw. finansowym wyniosły 260 mln USD. Novell zanotował wzrost popytu na rozwiązania katalogowe. Spadła natomiast sprzedaż systemów NetWare i usług doradczych.

Strata netto producenta wyniosła 11,9 mln USD. W tym samym okresie rok wcześniej Novell miał 8 mln USD zysku, przy przychodach wynoszących 278 mln USD. W wyniku utrzymującej się stagnacji na rynkach korporacyjnych firma nie zdołała zrealizować wcześniejszych prognoz. W listopadzie ub. r. zarząd spółki przewidywał, że Novell zamknie swój I kw. 2003 r. niewielkim zyskiem netto.

Sprzedaż nowych licencji przyniosła firmie 61 mln USD (rok wcześniej 71 mln USD), a usługi serwisowe i konsultingowe blisko 200 mln USD (206 mln USD). Dużym zainteresowaniem cieszyło się oprogramowanie z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania tożsamością oraz rozwiązania ZENWorks. Jego sprzedaż wzrosła o 37 proc.

Novell, tak jak wielu innych producentów, najbardziej dotkliwe odczuwa ograniczenie zamówień na rynku amerykańskim. Przychody firmy ze sprzedaży produktów w USA spadły ze 147 mln w I kw. 2002 do obecnych 123 mln USD. Wartość sprzedaży Novella w Europie wzrosła do 103 mln USD.


Zobacz również