Novell: Dziękujemy Microsoftowi za dobrą sprzedaż Linuksa!

Steve Harris, starszy kierownik ds. sprzedaży w Novellu, uznał, że dzięki firmie Microsoft Linux urósł w siłę. W ciągu ostatnich trzech kwartałów obroty Novella związane z "pingwinem" zwiększyły się o 243 procent w porównaniu do identycznego okresu w 2006 r.

Ogłoszone niedawno wyniki finansowe Novella pokazują, że w ciągu minionych trzech kwartałów obroty związane z Linuksem wyniosły ok. 100 milionów dolarów. Oznacza to wzrost o 243 procent w przeciągu dwunastu miesięcy.

Zdaniem Harrisa tak dobre wyniki osiągnięto dzięki umowie Novella z Microsoftem, za jej sprawą bowiem właściciele sieci LAN zaczęli się interesować Linuksem. Sam wkład finansowy producenta Windows wystarczył do polepszenia wyników - Redmond za 240 milionów dolarów kupiło od Novella kupony na SUSE Linux Enterprise Server.

Zobacz również:

  • Najlepszy VPN dla Linuxa [RANKING 2022]
  • W końcu jest aktualizacja naprawiająca problemy 22H2. A do tego - coś zaskakującego

Kupony te są dystrybuowane wśród klientów Microsoftu zainteresowanych alternatywami dla Windows (patrz również: "BMW i Siemens wykorzystują umowę Novell-Microsoft"). Oczywiście do obrotów nie doliczono całych 240 milionów - kupony mają postać trzyletnich subskrypcji, więc zyski z nich rozbijane są na 36 miesięcy. Wstępne szacunki specjalistów mówią, że ze 100 milionów USD, kilkanaście procent pochodzi od klientów zachęconych przez Microsoft.