Novell prezentuje nowe produkty na BrainShare 2002

Podczas konferencji użytkowników rozwiązań firmy Novell producent zaprezentował oprogramowanie do pracy grupowej Novell Workspace oraz zintegrowany pakiet administracyjny ZENworks Synergy.

Podczas pierwszego dnia tegorocznej, osiemnastej konferencji BrainShare przedstawiciele Novella zaprezentowali dwa nowe produkty: Novell Workspace i ZENworks Synergy. Workspace to zapowiadane od kilku miesięcy oprogramowanie, które uzupełni linię rozwiązań Novell Portal Services. System obsługiwany przez przeglądarkę internetową służy do pracy zespołowej w wielooddziałowych przedsiębiorstwach.

ZENworks Synergy to oprogramowanie umożliwiające scentralizowane zarządzanie infrastrukturą informatyczną firmy i dystrybucją zawartości w sieci korporacyjnej. Zintegrowany pakiet pozwala administratorom na instalowanie i spójne zarządzanie aplikacjami w trzech środowiskach: klient-serwer, terminal- serwer i w Internecie. Poprzez przeglądarkę internetową użytkownicy uzyskują dostęp do zasobów z dowolnego miejsca i urządzenia. Nowy pakiet integruje funkcje dotychczas oferowane w trzech osobnych produktach - ZENworks for Desktops, ZENworks OnDemand Services i Novell Portal Services. Oprogramowanie ma być dostępne w II kw. br. w cenie 160 USD za licencję na użytkownika. Już latem pojawi się kolejna wersja ZENworks Synergy, zawierająca uaktualnione funkcje z kolejnego wydania ZENworks for Desktops.