Novell w dół

IV kwartał finansowy Novella, zakończony 31 października, przyniósł stratę w wysokości 34,9 mln USD.

Novell, specjalista od rozwiązań sieciowych, zgodnie z oczekiwaniami ogłosiła nie najlepsze wyniki finansowe za miniony rok obrachunkowy. IV kwartał finansowy firmy, zakończony 31 października, przyniósł stratę 34,9 mln USD. Obroty za ostatnie trzy miesiące spadły do 273 mln USD w porównaniu z 345 mln w analogicznym okresie roku poprzedniego. Cały rok obrachunkowy przyniósł co prawda 49,5 mln USD zysku netto, ale stanowi to znaczny spadek w porównaniu z rokiem 1999, kiedy to zysk wynosił 191 mln USD.

"Finansowo rok 2000 był słabszy z powodu gwałtownego załamania sprzedaży pudełkowych zestawów naszego oprogramowania aż o 47%, dzięki której uzyskaliśmy tylko 23% ogółu dochodów. Zysk przyniósł nam wzrost o 12% sprzedaży licencji dla dużych sieci korporacyjnych oraz sprzedaży produktów wraz z zestawami komputerowymi" - powiedział Eric Schmidt, prezes Novell.

Kierownictwo ma jednak nadzieję, iż kondycja finansowa Novella w przyszłym roku znacznie się poprawi dzięki wprowadzeniu na rynek nowych produktów i usług sieciowych. Nowa strategii Novella w większym stopniu będzie oparta na Internecie i e-business.

Więcej informacji: www.novell.com/