Nowa "18-stka" NEC

Firma NEC-Mitsubishi wprowadziła do oferty nowy monitor LCD z ekranem o przekątnej 18,1 cala - NEC MultiSync LCD1850E. Zastąpi on wersję NEC MultiSync 1830.

Firma NEC-Mitsubishi wprowadziła do oferty nowy monitor LCD z ekranem o przekątnej 18,1 cala - NEC MultiSync LCD1850E. Zastąpi on wersję NEC MultiSync 1830.

Nowy monitor dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - tradycyjnej, szarobeżowej oraz czarnej. Charakterystyczna jest wąska obudowa ekranu, której szerokość wynosi tylko 1,85 cm. Dzięki temu monitor dobrze nadaje się do zastosowań wieloekranowych (ściany monitorów zestawiane z kilku paneli).

Zastosowano 6-osiowy system regulacji kolorów (technologia Omnicolor, która oprócz korekty ustawień standardowych kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego, pozwala zmieniać również żółć, magentę i cyan) oraz standard sRGB.

Wyświetlacz oparty jest technologii Inplane Switching Technology (IPS) z plamką o wielkości 0,28 mm. Charakteryzuje się szerokim kątem widzenia - 160 stopni w poziomie i w pionie. Maksymalna (a zarazem optymalna) rozdzielczość pracy to 1280 x 1024 piksele przy odświeżaniu 60 Hz. Pozostałe parametry to jasność - 200 cd/m2 oraz kontrast o współczynniku 350:1. Monitor posiada też podwójne wejścia wideo (dwa analogowe porty VGA).

Produkt jest zgodny z takimi standardami jak, m.in. TCO99 oraz ISO 13406-2.

Wraz z monitorem użytkownik otrzymuje płytę CD-ROM z programem LiquidView, który umożliwia skalowanie wielkości czcionek, ikon i innych elementów pulpitu, bez konieczności zmiany rozdzielczości wyświetlanego obrazu.

Sugerowana cena detaliczna netto na rynku polskim wynosi 4100 zł dla wersji standardowej i 4200 zł dla wersji z czarną obudową. produkt objęty jest 3-letnią gwarancją na wszystkie podzespoły realizowaną w systemie door-to-door.