Nowa Eudora

Eudora 7.0.0.8 beta to kolejne wydanie bardzo dobrego klienta poczty elektronicznej. W nowej wersji dodano obsługę IMAP bez konieczności łączenia z serwerem pocztowym, wprowadzono indeksowanie wyszukiwań oraz usunięto szereg błędów.

Program pozwala na jednoczesne wysyłanie, odbieranie i edytowanie emaili sformatowanych w HTML-u lub jako czysty tekst. Funkcja MoodWatch ostrzega przed potencjalnie niebezpieczną zawartością przychodzących, a także wychodzących wiadomości. Eudora obsługuje Secure Socket Layer (SSL) oraz posiada SpamWatch - mechanizm zatrzymujący niechcianą pocztę (spam). Bardzo dobrze sprawdza się także mechanizm koncentracji treści wiadomości (zarządzanie długimi wątkami w korespondencji) oraz narzędzie do przenoszenia kształtu czcionek z jednych wiadomości do drugich.

W nowej wersji

W wydaniu "siódmym" wprowadzono obsługę protokołu IMAP w trybie offline. IMAP (Internet Message Access Protocol) to podobnie jak POP3 popularny sposób na komunikowanie się serwera pocztowego z komputerem lokalnym. Jego przewagą nad powszechnie stosowanym "popem" jest bardziej zaawansowany sposób przesyłania wiadomości - nie trzeba pobierać wszystkich, a jedynie nagłówki oraz można zarządzać wieloma folderami i listami dostępnymi na zdalnym serwerze.

Najnowsza Eudora potrafi bez łączenia się z serwerem pocztowym zmienić status wiadomości (przeczytana, zmieniona, usunięta, itp.). Dopiero gdy łącze jest dostępne aplikacja aktualizuje dane w tle. Jest to szczególnie przydatne dla osób, korzystających z komputerów przenośnych lub korzystających z tego samego konta w pracy i w domu. Kolejnym usprawnieniem jest wprowadzenie wyszukiwania indeksowanego, które znacznie przyspiesza znajdowanie wiadomości lub fragmentów tekstu. Nowy silnik X1 odpowiadający za tę funkcję dostępny jest niestety jedynie w wersji płatnej.

Oprócz tego wprowadzono obsługę standardu S/MIME oraz usprawniono korzystanie z szyfrowania SSL. Usunięto też szereg błędów w książce adresowej, w wyświetlaniu i edycji wiadomości, a menu z emotikonami jest odtąd sortowane alfabetycznie.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Zobacz również