Nowa KaZaA daje zarobić

Można już pobrać finalną wersję najpopularniejszego programu P2P - KaZaA Media Desktop 2.5. Obecna wersja zawiera kilka istotnych nowinek, podnoszących funkcjonalność tej znakomitej skądinąd aplikacji oraz zawiera mechanizm zliczania punktów bonusowych (Peer Points), przyznawanych za udostępnianie plików.

Nowa KaZaA daje zarobić

Najbardziej intrygującą nowością jest Peer Points Manager, wspólne dzieło Sharman Networks, właściciela KaZaA, oraz firmy Altnet. Teraz użytkownicy KaZaA, którzy zdecydują się na udostępnianie legalnych plików, będą otrzymywać za to zapłatę w postaci punktów, tzw. Peer Points. Będzie można je wymienić na różnego rodzaju premie (dostęp do płatnych serwisów, zniżki, itp.). Legalne pliki będą dostarczane przez autoryzowane firmy i będą widoczne w wynikach wyszukiwania KaZaA. Pomysłodawcy liczą, że w ten sposób skłonią miliony użytkowników do wymieniania się legalnymi plikami i doprowadzą do ograniczenie piractwa. Już wkrótce się przekonamy, czy mają rację.

Warto również zwrócić uwagę na pozostałe nowości. KaZaA 2.50 oferuje znacznie udoskonaloną wyszukiwarkę. Może ona teraz działać w dwóch trybach: Quick oraz Advanced różniących się między sobą liczbą dostępnych opcji. Użytkownik może pięciokrotnie użyć przycisku "Search More". Bardzo przydatna jest również możliwość przechowywania wyników zapytań w zakładkach - w ten sposób można wysłać do wyszukiwarki kilka zapytań jednocześnie, nie tracąc poszczególnych wyników.

KaZaA umożliwia swoim użytkownikom wyszukiwanie, pobieranie i udostępnianie muzyki w formacie MP3, filmów, gier, czy programów użytkowych. Sieć KaZaA skupia obecnie największą liczbę użytkowników - średnio z programu korzysta jednocześnie około 3,5 mln osób, co pozostawia daleko w tyle wszelką konkurencję.

Plik do pobrania:

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=948