Nowa Liga Programów - klienty P2P

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowej Lidze Programów. W czwartej edycji będziemy oceniać programy do bezpośredniej wymiany plików. Zwycięzcami poprzedniej, w której konkurowały ze sobą przeglądarki internetowe, zostały Opera oraz Mozilla Firefox. To dobry prezent od użytkowników na pierwsze urodziny finalnej wersji Firefoksa.

W Lidze programów - przeglądarki internetowe wzięło udział ponad dwa tysiące osób. Zdecydowanymi faworytami zostały dwie darmowe przeglądarki - Opera i Firefox otrzymując tę samą średnią ocen - 4,18. Ze względu na zdecydowanie większą sumę punktów zwycięzcą został "lisek". Zaledwie rok temu odbyła się premiera wersji finalnej oznaczonej jako Mozilla Firefox 1.0. Przez te kilkanaście miesięcy (nie licząc oczywiście faz testów) program zdobył ogromną popularność na całym świecie, również w Polsce. Więcej na temat premiery czytaj tutaj. Zapraszamy również do naszej skarbnicy wiedzy poświęconej tej przeglądarce.

Oto tabela wyników:

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowej ankiecie oceniającej klienty peer-to-peer. Wytypowaliśmy dwanaście programów oferujących wymianę danych w różnych sieciach. Znalazły się tutaj aplikacje działające m.in. w sieci eDonkey, Direct Connect, BitTorrent, Gnutella lub wszystkich na raz.

Ponieważ kilka klientów jest dostępnych na różne platformy tym razem ograniczyliśmy się w naszej ankiecie do systemu Windows. Oto pełna lista:

- ABC [ Yet Another Bittorrent Client ]

- Kazaa Lite Rewolucja

- Azureus

- Exeem Lite

- Morpheus

- DC++

- BitComet

- Shareaza

- BitSpirit

- LimeWire

- eMule

- Emule++

Programy będziemy oceniali wg następujących kategorii:

- Szybkość pobierania

- Ilość dostępnych plików

- Wyszukiwanie zasobów

- Bezpieczeństwo

- Wygoda obsługi

- Blokowanie pirackich treści

- Informacje o pobieranym pliku

Czekamy na Wasze opinie i zapraszamy do zabawy.


Zobacz również