Nowa Lumia jeszcze bardziej atrakcyjna cenowo

Do oferty Microsoftu dołączy nowy telefon wyposażony w Windows Phone z najniższej półki cenowej. Dowiedzieliśmy się już kilku rzeczy na temat nowego modelu, który został oznaczony Lumia 430. Najbardziej zaskakująca jest cena tego urządzenia.

W ofercie Microsoftu znalazło się już kilka telefonów z bardzo niskiej półki cenowej. Wśród urządzeń z Windows Phone do tej pory najtańsze były telefony Lumia 532 sprzedawana w Europie za 93 dol. oraz Lumia 435 oferowana klientom w cenie 81 dol.. Teraz do tych urządzeń dołącza kolejny, jeszcze tańszy smartfon.

Nowym urządzeniem mobilnym w portfolio produktowym firmy z Redmond jest Lumia 430. Producent wycenia ten model zalewie na 70 dol. Urządzenie wyposażone w dwa sloty na kartę SIM ma jak na tę półkę cenową przyzwoite parametry, a system Windows Phone powinien zapewnić płynne działanie interfejsu.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 30.11.2021]
  • Recenzja: Huawei Watch GT 3 Elite - elegancki design i świetna bateria
Nowa Lumia jeszcze bardziej atrakcyjna cenowo

Nowy telefon marki Lumia wygląda podobnie do innych telefonów w ofercie Microsoftu

W telefonie Lumia 430 pod 4-calowym ekranem znalazł się procesor Qualcomm Snapdragon taktowany zegarem 1,2 GHz. Użytkownicy mogą spodziewać się specyfikacji podobnej do tej znanej z pozostałym budżetowych modeli, czyli Lumii 430 oraz Lumii 532. Na pokładzie znalazło się miejsce na 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz slot na karty microSD.

Dobra wiadomość dla osób zainteresowanych tym telefonem jest taka, że producent zapowiedział wsparcie dla systemu operacyjnego Windows 10 również dla tego modelu. Lumia 430 do sprzedaży pod kontrolą Windows Phone 8.1, ale niestety nie będzie na starcie dostępna w Polsce. Nie wiadomo też, czy kiedykolwiek u nas zadebiutuje.

źródło: techcrunch.com