Nowa Nokia N-Gage

Jak podaje Los Angeles Times, w przyszłym roku, Nokia zamierza wprowadzić na rynek nową wersję monilnej konsoli N–Gage oraz osiemdziesiąt gier na nią przeznaczonych.

Mimo niezbyt udanego debiutu i niskiego wolumenu sprzedaży (analitycy szacują, że od premiery N-Gage sprzedano zaledwie 200 000 sztuk na całym świecie), fiński producent telefonów nie zamierza składać broni na rynku przenośnych konsoli.

"To dopiero początek gry. Pierwszy poziom mamy już za sobą, a teraz będziemy starać się ukończyć kolejny" – uzasadnia decyzję korporacji Nada Usina - dyrektor generalny Nokii w USA, odpowiedzialna za rozrywkę i media - "Postanowiliśmy zaistnieć w tym segmencie rynku i chcemy być najlepsi".

Zadanie nie będzie jednak łatwe, gdyż konkurencyjny dla Nokii produkt - Game Boy Advance, sprzedaje się znakomicie i jest niemal trzykrotnie tańszy od N-Gage. Wkrótce do wyścigu dołączy również przenośna konsola Sony PSP i konkurencja się zaostrzy. Jeżeli więc fiński producent nie zmniejszy ceny, przyszłość N-Gage nie rysuje się w zbyt jasnych kolorach.

Na temat nowej wersji konsoli nie wiadomo jeszcze nic. Nie należy się spodziewać jednak zupełnie nowego urządzenia. Prawdopodobnie zmieni się nieco wygląd, uciążliwy sposób wymiany gier (który wymaga wyjęcia baterii) i kilka innych drobiazgów. Zasadniczo jednak, urządzenie się raczej nie zmieni.


Zobacz również