Nowa Nvidia Shield TV: obsługa formatu 4K HDR i sztuczna inteligencja

Nowa wersja Shield TV to najnowocześniejsze urządzenie strumieniujące tego typu na rynku - przekonuje Nvidia.


Nowa Nvidia Shield TV

Nvidia zaprezentowała nową wersję Shield TV, urządzenia strumieniującego dla graczy. Wnosi ona ze sobą szereg nowości, które pozwolić mają na znaczne poprawienie jakości wizualnej a także, dzięki sztucznej inteligencji, na odmienny sposób korzystania z domowej rozrywki.

Nowa Nvidia Shield TV z 4K HDR

Nowa wersja Shield TV zapewnia obsługę formatu 4K HDR. Producent przekonuje, że jest trzy razy wydajniejsza od najwydajniejszych do tej pory urządzeń tego typu. Zwraca też uwagę na szeroki dostęp do odpowiedniej jakości treści za pośrednictwem platform Amazon Video, Netflix, YouTube, Google Play Movies (zostanie udostępniona za kilka miesięcy) i VUDU.

Nowa Nvidia Shield TV: obsługa formatu 4K HDR i sztuczna inteligencja

Nvidia Shield TV

Nowa Nvidia Shield TV: gry

Biblioteka tytułów dostępnych dla SHIELD liczy już tysiące pozycji, które wzbogacone zostaną wkrótce kolejnymi pochodzącymi ze studia Ubisoft (w tym Watch Dogs 2, Assassin’s Creed Syndicate, For Honor) i udostępnianymi w dniu ich premiery na komputery PC.

Nowa Nvidia Shield TV: sztuczna inteligencja

Shield TV zaoferuje w ciągu kilku najbliższych miesięcy funkcje sterowania głosem Asystent Google i SmartThings (centrum obsługi domu). Użytkownik otrzyma więc do dyspozycji platformę, która za sprawą sztucznej inteligencji odmieni sposób korzystania z domowej rozrywki.

Nowa Nvidia Shield TV: cena i dostępność

Urządzenie jest już dostępne w przedsprzedaży. Pierwsze egzemplarze trafią do rąk polskich konsumentów jeszcze w styczniu. Cena zestawu z kontrolerem do gier i pilotem została ustalona na poziomie 999 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Nvidii.