Nowa Opera Mini dla iPada

Specjalna wersja Opery Mini dedykowana dla iPada pojawi się na targach WMC w Barcelonie. Nowa wersja przeglądarki ma być zoptymalizowana specjalnie pod tablet firmy Apple. Oprócz niej, przy tej samej okazji, zaprezentowane zostaną nowe wersje dla innych systemów.

Interfejs użytkownika Opery Mini dla iPada i innych tabletów

Polecamy:

Zobacz też:

Strona szybkiego wybierania

Już od kwietnia 2010 roku dostępna jest Opera Mini dla iOS, kompatybilna z iPhonem, iPodem touch i iPadem. Obecnie jednak, Opera przygotowała wersję specjalnie zoptymalizowaną dla iPada i zaprezentuje ją w przyszłym tygodniu na targach branży mobilnej WMC w Barcelonie.

Oprócz niej pokazane zostaną także nowe wersje przeglądarki Opera Mini dla platform iPhone, Android, Symbian, BlackBerry i innych. Przedstawiona będzie również nowa wersja przeglądarki Opera Mobile dla Androida i Symbiana.

Zobacz również:

  • To już oficjalne: koniec przeglądarki Opera!
  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?

Nasi deweloperzy ciężko pracują nad stworzeniem mobilnej przeglądarki przyszłości, zarówno dla konsumentów, jak i operatorów komórkowych - powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software.

Chcemy, by nasza przeglądarka miała znaczący wpływ na życie. To jeden z powodów używania głównie surowców odnawialnych do zasilania serwerów Opery Mini. Dlatego też jest ona lekka i nie musisz ładować baterii co parę godzin. Dlatego również Opera Mini i Mobile pomagają operatorom zmniejszyć przepływ danych, który blokuje ich sieci. Może i przeglądarka nie zmieni świata, ale nie przestaniemy próbować - tłumaczy Boilesen.

Przez pewien czas były wątpliwości, czy Apple wpuści Operę Mini do App Store. Wcześniej producent iPada i iPhone'a oświadczył, że nie zgodzi się na aplikacje, które będą bezpośrednio rywalizować z wbudowanymi aplikacjami iOS. Opera Mini okazała się jednak bardzo popularna i w ciągu jednej doby została pobrana milion razy.

Niedawno informowaliśmy o tym, że z Opery korzysta ponad 100 mln posiadaczy komórek każdego miesiąca, a prawie 90 proc. z nich używa Opery Mini.

Aktualizacja: 11 lutego 2011 16:39

Dodano zrzuty ekranu z Opery w wersji dla tabletów, przesłane przez Sławomira Sochaja z firmy Opera Software.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: