Nowa aktualizacja AirPods - gotowość na iOS 14 i dźwięk przestrzenny

Apple zaktualizowało AirPodsy drugiej generacji oraz AirPods Pro. Wśród nowości obsługa szybkiego przełączania z iOS 14 oraz dźwięk przestrzenny w modelu Pro.

Apple dawno nie aktualizowało swoich słuchawek AirPods. Aktualnie sprzedawane modele - AirPods 2019 (drugiej generacji) oraz AirPods Pro otrzymały właśnie nowe oprogramowanie układowe.

AirPods Pro

AirPods Pro

W przypadku droższych słuchawek AirPods Pro z ANC oprogramowanie o numerze kompilacji 3A283 umożliwia skorzystanie z efektu dźwięku przestrzennego. Apple nie wydało oficjalnego dziennika zmian, ale właściciele słuchawek potwierdzają, że w ustawieniach dźwięku pojawiła się nowa opcja "dźwięk przestrzenny".

Po jej uruchomieniu czujniki wbudowane w słuchawki analizują ruchy głową użytkownika i dostosowują do nich odtwarzany dźwięk. Apple po raz pierwszy poinformowało o tej funkcji w czerwcu na konferencji WWDC 2020.

Zarówno AirPods Pro, jak i AirPods 2019 otrzymały funkcję szybkiego przełączania pomiędzy urządzeniami z ekosystemu Apple.

Premiera nowego oprogramowania układowego dla słuchawek AirPods i AirPods Pro może zwiastować wprowadzenia iOS 14, macOS Big Sur i watchOS 7 na dzisiejszej konferencji Time Flies (zobacz, jak oglądać), które rozpoczyna się o 19:00 czasu lokalnego w Polsce.

Sprawdź, jakie nowości zaoferuje iPhone 12.

Zobacz, gdzie najtaniej kupisz AirPods Pro.

Źródło: Engadget.com