Nowa aktualizacja Android Auto - pojawia się wsparcie Dual-SIM!

Google dodało nową funkcje do Android Auto. Użytkownicy funkcji Dual-SIM będą w stanie przełączać się pomiędzy telefonami.

Po kilku latach oczekiwania i wielu prośbach ze strony użytkowników Google pochyliło się nad dodaniem obsługi funkcji Dual-SIM w Android Auto. Wyszukiwarkowy gigant potwierdził, że stosowana opcja pojawi się w 2021 roku, a pierwsi użytkownicy właśnie z niej skorzystali.

Android Auto
fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Android Auto

fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Jeden z użytkowników portalu Reddit pochwalił się, że w jego samochodzie z Android Auto pojawiła się możliwość obsługi funkcji Dual-SIM wprost z ekranu systemu inforozrywki. W chwili obecnej trwa stopniowe wdrażanie funkcji. Oprogramowanie trafiło do niewielkiej ilości konsumentów, którzy mogą przetestować działanie funkcji.

Zobacz również:

Użytkownik, który uzyskał dostęp do Android Auto zapisał się do beta testów. Rozwiązanie pojawiło się w aplikacji Android Auto w wersji 7.1.614554.

Obsługa Dual SIM w Android Auto
fot. u/abhi050291/ Reddit

Obsługa Dual SIM w Android Auto

fot. u/abhi050291/ Reddit

Portal 9to5Google próbował odtworzyć działanie funkcji na najnowszym smartfonie Google Pixel 6 Pro, ale próba nie powiodła się. Prawdopodobnie Google wybrało określona konta Google do testów nowej wersji Androida Auto.

Funkcja Dual-SIM w Android Auto pozwala przełączać się pomiędzy kartami SIM w aplikacji Telefon w Android Auto. Do tej pory wszystkie połączenia wykonywane były tylko i wyłącznie z domyślnie ustawionej karty SIM.

Pierwszy raz o obsłudze Dual-SIM w Android AUto dowiedzieliśmy się we wrześniu 2021 roku. Google w dalszym ciągu nie pochwaliło się kiedy funkcja trafi do wszystkich użytkowników Android Auto.