Nowa aktualizacja Netflixa umożliwia odsłuchanie filmów/podcastów

Netflix udostępnił nową wersję aplikacji na Androida. Umożliwia ona odsłuchiwanie filmów bez oprawy wizualnej.

Netflix zaktualizował aplikację kliencką na Androida. Użytkownicy z całego świata zaczęli donosić, że program pozwala na wyłączenie obrazu i odsłuchiwanie filmów oraz seriali. Większość osób może pomyśleć, że jest to jedna z opcji dostępności zaprojektowanych dla osób z wadami wzroku. Okazuje się, że nic bardziej mylnego.

Netflix

Netflix

Firma wprowadziła nową opcję, aby umożliwić kontynuowanie słuchania serialu lub filmu podczas wykonywania innych czynności na smartfonie. Dodatkowo nowa aplikacja po wyłączeniu warstwy wideo pozwala na słuchanie z zablokowanym ekranem.

Opcja ta pozwoli również na ograniczenie zużycia danych pakietowych.

W chwili obecnej najnowsza funkcja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników. Netflix dopiero testuje nowe rozwiązanie.

Opcja wyłączenia wideo
Źródło: neowin.net

Opcja wyłączenia wideo

Źródło: neowin.net

Po wyłączeniu obrazu na smartfonie wyświetli się nieco zmodyfikowany ekran sterowania, który pozwala na włączenie trybu audio po podłączeniu słuchawek lub zewnętrznych głośników. Istnieje oczywiście możliwość uruchomienia wideo.

Z nową opcją Netflix jest w stanie konkurować z największymi serwisami strumieniowymi pozwalającymi na odtwarzanie podcastów. Może to zwiastować premierę nowych typów treści na platfoie streamingowej.

Zobacz jakie tytuły wkrótce znikną z Netflixa.

Aktualne ceny w sklepach

Źródło: neowin.net