Nowa aktualizacja Warcraft III - ruszyły beta testy z nagrodami

Rozpoczęły się już beta testy nowego patcha do gry Warcraft III: Reign of Chaos i dodatku Warcraft III: The Frozen Throne. Nowa "łata" wprowadza sporo elementów m.in nowego neutralnego bohatera, poprawia statystyki niektórych jednostek i wykryte w grze błędy. Do testów można się przyłączyć w każdej chwili, a udział w nich może wziąć każdy, kto posiada angielską wersję gry, niezależnie od narodowości i miejsca zamieszkania. W trakcie betatestów będą prowadzone trzy różne rankingi. Najlepsi gracze zyskają szansę wzięcia udziału w betatestach gry World of Warcraft.

Zapowiadany patch wprowadzi m.in nowego neutralnego bohatera, którego nazwano Goblin Tinker. Można powiedzieć, że nowy bohater "składa się" z dwóch elementów - z "goblina właściwego" i maszyny kroczącej wyposażonej w potężny młot i szczęki. Ponadto łata ma znacznie poprawić system "kojarzenia oponentów" oraz zablokuje wyświetlanie nazw graczy w grach typu FFA (Free For All).

Ponadto dla ras Orków i Nocnych Elfów dodano przycisk "Worker selection", który będzie pozwalał na wydawanie wybranym robotnikom pracującym przy budowie struktur dodatkowych zadań. Dzięki nowej łacie gracze będą mogli również uruchamiać powtórki z rozgrywek bezpośrednio z systemu. Teraz dwukrotne kliknięcie na pliku z powtórką (plik .w3g) spowoduje automatyczne uruchomienie gry i wyświetlenie powtórki.

Łata poprawi też szereg wykrytych w grze błędów – usunie m.in błąd który powodował, że czasami robotnicy wysłani do kopalni czy rafinerii nigdy z niej nie powracali. Patch poprawi również błąd, który sprawiał, że bohater tracił zwój z czarem Town Portal, w przypadku gdy Ratusz zostanie zniszczony przed zakończeniem rzucania czaru. Po aktualizacji gry bohater, którego spotka tak przykra niespodzianka odzyska automatycznie ten zwój.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w beta testach "łaty" muszą zaktualizować swoje egzemplarze gier Warcraft III: Reign of Chaos lub Warcraft III: The Frozen Throne do wersji 1.14b. następnie należy połączyć się z serwerem Lordaeron (U.S. West) gdzie automatycznie lista dostępnych serwerów zostanie uzupełniona o Westfall (Beta Test Server). Łączymy się z serwerem Westfall, gdzie automatycznie nasza gra zostanie zaktualizowana "betapatchem". Jeśli będziemy chcieli powrócić do poprzedniej wersji gry wystarczy połączyć się z każdym innym publicznym serwerem.

Podczas trwania testów będą prowadzone rankingi indywidualne (FFA), klanów, i losowych zespołów. Spośród najlepszych graczy w poszczególnych rankingach zostanie wylosowane po pięć osób, ktore w nagrodę uzyskają prawo wzięcia udziału w beta testach gry World of Warcraft. Zawody rozpoczną się oficjalnie 20 kwietnia o 6:00 popołudniu PST (według naszego czasu jest 3 rano 21 kwietnia), a zakończą we wtorek 27 kwietnia o tej samej godzinie (według naszego czasu 3 rano - 28 kwietnia).

Więcej informacji:

http://www.blizzard.com


Zobacz również