Nowa aktualizacja Windows 10 - zobacz, co wprowadza

Windows 10 Insider build 18932 jest częścią aktualizacji systemu 20H1, która zostanie wypuszczona na początku 2020. Zobacz, czego się można po niej spodziewać!


Najbardziej widoczne zmiany to nowe możliwości powiadomień, ulepszone sterowanie wzrokiem oraz poprawki aplikacji "Twój telefon", które pozwolą na interakcję z powiadomieniami Windows wyświetlanymi na telefonach Android. Windows Insider build 18932 dostępny jest dla uczestników programu Insider w Szybkim Kręgu.

Powiadomienia

Powiadomienia były jak dotąd średnio użyteczne - pojawiały się w kącie, czasami rozpraszały, czasami nie zwracało się na nie uwagi. Aktualizacja Maj 2019 pozwoliła na ustalenie ich kryteriów - można było wybrać tylko najważniejsze do wyświetlania. Teraz mamy jeszcze więcej kontroli - gdy pokazuje się powiadomienie, należy kliknąć na ikonkę kółka zębatego i wybrać - wyłączenie wszystkich powiadomień dla powiązanej aplikacji lub otwarcie ustawień wszystkich powiadomień. A w ustawieniach można sortować powiadomienia w kolejności chronologicznej. Microsoft ilustruje to poniższą grafiką:

Nowa aktualizacja Windows 10 - zobacz, co wprowadza

Ponadto niektóre funkcje można wizualizować w trakcie ustawiania, co pozwoli na zobaczenie, jak będą wyglądać w trakcie działania.

Zobacz również:

  • Windows 11 klapą? Użytkownicy nie chcą go instalować!
  • Windows 10: aktualizacja KB5005565 sprawia problemy
  • Games With Gold - znamy październikowy zestaw gier

Nowa aktualizacja Windows 10 - zobacz, co wprowadza

Twój telefon - z powiadomieniami z Androida

Aplikacja "Twój telefon" może od teraz odbierać powiadomienia z Androida. Obsługuje również iPhony, ale ze względu na ich ustawienia, funkcjonalność jest mocno ograniczona. Dzięki ściślejszej współpracy ze smartfonami z Androidem, możesz wchodzić na telefonie w interakcję z powiadomieniami z Windowsa.

Nowa aktualizacja Windows 10 - zobacz, co wprowadza

Powiadomienia są dostępne dla następujących modeli telefonów:

  • Samsung Galaxy S10e, S10, S10+, S9, S9+, S8, S8+
  • Samsung Galaxy A8, A8+
  • Samsung Galaxy Note 9, Note 8
  • OnePlus 6, 6T

Lepsza kontrola sterowania wzrokiem

Funkcja sterowania wzrokiem umożliwia używanie technologii śledzenia ruchu gałek ocznych w celu sterowania wskaźnikiem myszy, pisania przy użyciu klawiatury ekranowej oraz komunikowania się z innymi osobami za pomocą funkcji zamiany tekstu na mowę. Aby z niej skorzystać, potrzebujesz urządzenia wspierającego tę funkcję, jak Tobii Eye Tracker 4C.

Nowa aktualizacja Windows 10 - zobacz, co wprowadza

Trzy nowe ulepszenia to między innymi możliwość obsługi "przeciągnij i upuść" za pomocą wzroku, funkcja pauzy - pozwala kompletnie schować interfejs sterowania wzrokiem - a także możliwość klikania przyciskami, które nie są powiązane ze sterowaniem wzrokiem. Zostało również przebudowane menu, aby ułatwić kontrolę i ułatwić dostęp do lupy oraz narratora.

Nowa aktualizacja Windows 10 - zobacz, co wprowadza