Nowa aktualizacja macOS. Stacja dokująca nie spali Ci już MacBooka

Nowa aktualizacja macOS Big Sur zapobiega przypadkowemu spaleniu nowych modeli MacBook'a. Po aktualizacji do macOS 11.2.2 nie musisz już obawiać się swoich przejściówek, docków i adapterów ze złączem USB Typu C/Thunderbolt 3.

Pod koniec 2020 roku w sieci pojawiło się mnóstwo wpisów na temat spalonych komputerów Apple z procesorami Apple M1. Internauci szybko doszli do wniosku, że problem stanowią przejściówki i adaptery ze złączem USB Typu C. Faktycznie okazało się, że Apple zidentyfikowało usterkę. W międzyczasie część producentów akcesoriów dodała na swoich stronach adnotacje, że ich produkty nie są kompatybilne z komputerami Apple wyposażonymi w procesory Apple M1.

Porty USB w MacBooku Air

Porty USB w MacBooku Air

Apple wprowadziło właśnie nową aktualizację systemu operacyjnego macOS Big Sur 11.2.2, którą powinni zainteresować się posiadacze nowych komputerów przenośnych MacBook Pro oraz MacBook Air.

W oficjalnym dzienniku zmian poinformowano, że aktualizacja macOS Big Sur 11.2.2 zapobiega uszkodzeniu komputerów Apple Macbook Pro (2019 lub nowszych) oraz MacBook Air (2020 lub nowszych), gdy są one podłączone do koncentratorów, stacji dokujących i zasilaczy firm trzecich niezgodnymi z wymaganiami Apple.

Nadal nie wiadomo do końca, co powoduje uszkodzenie nowych komputerów przenośnych od Apple, a firma oficjalnie nie pochwaliła się przyczyną.

Jeżeli posiadasz nowego MacBook'a Pro lub Air powinieneś jak najszybciej zaktualizować system, aby uniknąć potencjalnej wizyty w serwisie, która pozbawi Cię komputera na co najmniej kilka dni.

Zobacz nasze porównanie MacBooka Air z procesorem Intel oraz Apple M1.

Źródło: support.apple.com