Nowa aplikacja Play24 na Androida udostępniona, wersje na iOS i WP8 w drodze

Polski operator Play udostępnił nową wersję swojej aplikacji mobilnej przeznaczoną na urządzenia z systemem Google Android. W nowej odsłonie aplikacja nawiązuje swoim interfejsem do najnowszej wersji usługi Play24 na stronie internetowej operatora.

Play24 to usługa dla abonentów fioletowej sieci pozwalająca na zarządzanie kontem użytkownika za pomocą internetu bez konieczności kontaktu z biurem obsługi. Nie wymaga też pamiętania krótkich kodów USSD, a jedynie numeru telefonu i ustalonego przez użytkownika hasła. Za pomocą Play24 można wykonać takie operacje jak sprawdzenie stanu konta, włączenie i wyłączenie dodatkowych pakietów oraz podejrzenie kwoty ostatniej faktury do zapłaty.

Podstawowym sposobem dostępu do swojego konta online jest strona internetowa operatora. Nie jest to jednak najwygodniejszy sposób obsługi na dotykowych urządzeniach mobilnych. Sieć przygotowała więc aplikację na smartfony, która pozwala na wykonywanie najważniejszych operacji prosto z ekranu telefonu. Obecnie program dostępny jest na systemy Android oraz iOS.

Nowa aplikacja Play24 na Androida udostępniona, wersje na iOS i WP8 w drodze

Androidowa aplikacja Play24 do tej pory prezentowała się całkiem nieźle, ale operator zdecydował się na napisanie jej niemal od nowa. Spowodowane było to chęcią ujednolicenia wyglądu aplikacji mobilnej oraz strony internetowej operatora. Przy okazji zreorganizowano nieco interfejs, dzięki czemu dostęp do najważniejszych funkcji jest łatwiejszy. Już na ekranie głównym aplikacja informuje teraz o numerze konta, taryfie i kwocie ostatniej faktury. Oprócz tego można przejrzeć włączone pakiety, kwoty ostatnich faktur oraz zajrzeć do listy połączeń.

Aplikację Play24 można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem Android ze sklepu Google Play. Wersja dla smartfonów i tabletów Apple dostępna jest w sklepie App Store. Ze zrzutami ekranu nowej wersji można zapoznać się na firmowym blogu sieci Play, gdzie ogłoszono dostępność nowej wersji. Play obiecał też, że aktualizacja aplikacji dla systemu iOS jest już w drodze. Sieć kończy też już testy Play24 dla systemu Windows Phone.