Nowa aplikacja Threads od Instagram

Facebook rozwija Instagrama wprowadzając nową aplikację do dzielenia się informacjami.

Instagram na rynku pojawił się stosunkowo niedawno, ale bardzo szybko osiągnął sukces. To portal do dzielenia się zdjęciami oraz filmami, który zaprojektowany został z myślą o smartfonach. Dostępne są aplikacje na Android i iOS, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z klasycznej wersji w przeglądarce.

Nowa aplikacja Threads od Instagram

Źródło: techadvisor

Firma przygotowuje się do wprowadzenia aplikacji Threads, która pozwoli na jeszcze większe dzielenie się informacjami ze znajomymi. Verge informuje, że aplikacja będzie działać w parze z klasycznym Instagramem i pozwoli swoim użytkownikom dzielić się wiadomościami ze znajomymi z Instagrama.

Instagram jest bardzo popularny, ale czasami brakuje mu funkcji znanych ze Snapchata tak, aby wysyłać wiadomości przy zwiększeniu prywatności i anonimowości. Instagram za pomocą Stories już raz próbował zabić Snapchata, ale próba się nie powiodła. Threads może być kolejną próbą odebrania atrakcyjność Snapchatowi.

Nowa aplikacja Threads od Instagram

Źródło: techadvisor

Samodzielna aplikacja, która będzie połączona z Instagramem ma działać w podobny sposób do Facebook'a, a utrzymywać się będzie z wyświetlanych reklam.

Verge informuje. że przeglądał zrzuty ekranu aplikacji Threads, która zaprojektowania jest, aby stale i automatyczne dzielić się informacjami między użytkownikami i osobami znajdującymi się na liście bliskich przyjaciół.

Dzięki aplikacji możliwe będzie ustawienie, czy aplikacja ma automatycznie informować o lokalizacji użytkownika. Dodatkowo przy wykorzystaniu Threads możliwe będzie przeglądanie Stories z Instagrama.

W chwili obecnej nie wiadomo nic na temat daty premiery aplikacji Threads. Pokazuje ona, że Facebook stale myśli o nowych sposobach na zachęcenie użytkowników do korzystania z Facebook'a i Instagrama.