Nowa atramentówka Canona

Canon wprowadza na rynek nową drukarkę atramentową o nazwie Bubble Jet Printer i560. Zdaniem producenta jest to najszybsza "plujka" w swojej klasie – zapewnia ona prędkość wydruku monochromatycznego na poziomie 22 stron na minutę.

Szybkość druku w kolorowego wynosi natomiast ok. 15 stron na minutę. Maksymalna rozdzielczość druku to 4800 dpi. W połączeniu z zaawansowaną technologią natryskiwania mikrokropli atramentu MicroFine Droplet Technology, umożliwiającą tworzenie kropelek tuszu o średnicy zaledwie 2 pikolitrów zapewnia to uzyskanie na wydrukach bardzo wyrazistych detali i płynnych przejść tonalnych.

Ponadto i560 jest pierwsza drukarką serii Bubble Jet firmy Canon obsługującą standard PictBridge – tym samym pozwalając na bezpośrednie wydruki fotograficzne z dowolnego aparatu cyfrowego kompatybilnego z PictBridge poprzez kabel USB.

BJ i560 jest o 25% szybsza od swojej poprzedniczki - i550, a tym samym, według zapewnień Canona, o około 20 30% szybsza od swojego najbliższa rywala. Aby szybkość nie odbijała się na jakości, w i560 zastosowano zaawansowaną technologię precyzyjnego rozkładu koloru (Precision Color Distribution Technology) zapewniając szybkie wydruki wysokiej jakości z rozdzielczością 1200 dpi w kolorze na zwykłym papierze.

Cena drukarki wyniesie ok. 129 USD.

Więcej informacji:

http://www.canon.pl