Nowa cienka Motorola z iTunes

Motorola oficjalnie zaprezentowała nowy model telefonu komórkowego, wyposażony w oprogramowanie do zarządzania muzyczną kolekcją, iTunes. Komórka oznaczona symbolem SLVR L7 dysponuje pamięcią, w której można zapisać do stu utworów muzycznych. Uwagę zwraca wygląd telefonu - cienki i... industrialny.

Czterozakresowy (GSM 850/900/1800/1900 MHz) telefon ma wbudowane stereofoniczne głośniki, zintegrowany zestaw głośnomówiący, kolorowy ekran zdolny do wyświetlania 262 tys. kolorów, podświetlaną, charakterystyczną dla niektórych Motoroli wytrawioną w metalu klawiaturę, jak też aparat cyfrowy z czterokrotnym cyfrowym zoomem i możliwością rejestracji filmów wideo. Telefon jest bardzo lekki i cienki. Bateria ma wystarczyć na sześć godzin rozmowy lub siedemnaście dni czuwania. Jego wymiary to 48 x 114 x 11,4 mm, a waga - ok. 100 g.

Motorola SLVR L7

Motorola SLVR L7

Nowa Motorola jest drugim telefonem tej firmy wyposażonym w mobilne oprogramowanie iTunes. Poprzednim modelem był ROKR E1, który ukazał się we wrześniu zeszłego roku i został dość chłodno przyjęty, głównie z powodu niewygody użytkowania i pamięci mieszczącej tylko sto utworów. SLVR L7 jest już dostępna w Stanach w sieci sprzedaży Cingular Wireless. Kosztuje 199 dolarów (użytkownik w pakiecie otrzymuje m.in. dodatkowe dzwonki i gry Java). Co ciekawe, Motorola poinformowała, że model ROKR E2 nie będzie sprzedawany z preinstalowanym oprogramowaniem iTunes (zamiast tego koncern ma promować własny serwis - iRadio).


Zobacz również