Nowa dostawa PS5 wpłynęła na gigantyczny wzrost sprzedaży gier

Sony ma kolejne powody do radości. Sprzedaż gier na PS5 osiągnęła właśnie rekordowe wartości.

sony ps5 gry

Wiemy już dobrze, że PlayStation 5 jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii. PS5 trafiło już do ponad 4 milionów graczy, wynik ten z pewnością byłby lepszy gdyby nie problemy z dostępnością sprzętu japońskiego producenta.

Sony robi co może i stara się jak najszybciej uzupełnić braki urządzenia. W ostatnich dniach, do sklepów na całym świecie zaczęły trafiać nowe dostawy z konsolami. Problem w tym, że wciąż spora część z nich trafia w ręce nieuczciwych sprzedawców, którzy najczęściej posługują się botami.

Na szczęście ostatnie wyniki sprzedaży gier pokazują, że również zwykli użytkownicy mieli okazję zdobyć swoje upragnione wersje konsoli. W przeciągu zaledwie tygodnia, sprzedaż gier na PS5 w Wielkiej Brytanii wzrosła o 324%, a warto tu podkreślić, że dotyczy to jedynie fizycznych wydań gier.

Produkcja studia Insomniac Games - Spider-Man: Miles Morales wskoczyła na czwarte miejsce spośród najpopularniejszych gier tygodnia, natomiast Demon’s Souls zanotowało lepszą sprzedaż o 294%. Jakby tego było mało, aż 49% graczy, którzy zdecydowali się na zakup premierowego wydania Hitman 3 wybrali wersję przeznaczoną na PS5.

Zdaniem specjalistów, pokazuje to dobitnie, ze pomimo euforii wśród właścicieli botów. Większość konsol z ostatniej dostawy trafiła w ręce graczy. To zdecydowanie dobry prognostyk przed kolejnymi, już zapowiedzianymi dostawami, PlayStation 5.

Zobacz również: Co się stanie, gdy wasze nowiutkie PS5 zostawicie z dziećmi? Sprawdźcie