Nowa droga do Sieci

Na łódzkiej "Teleestradzie" zostanie zaprezentowana nowa usługa, umożliwiająca stały dostęp do Internetu za pośrednictwem linii telefonicznej - AO/DI (Always on Dynamic ISDN).

Już za kilka dni, na odbywającej się w Łodzi imprezie promocyjnej Grupy Kapitałowej TP SA "Telestrada", zaprezentowana zostanie nowa usługa, umożliwiająca stały dostęp do Internetu za pośrednictwem linii telefonicznej - AO/DI (Always on Dynamic ISDN).

Połączenie to odbywa się z wykorzystaniem kanału sygnalizacyjnego ISDN (kanał D), który jest cały czas aktywny. W tradycyjnej telefonii ISDN kanał D służy do wymiany danych sterujących połączeniem i do tej pory nie był dostępny dla użytkownika. AO/DI umożliwia wykorzystanie go do przesyłania plików. Jest to o tyle korzystne dla użytkownika, że korzystanie z kanału D nie jest taryfikowane, a poza tym, przez cały czas pozostaje on aktywny. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie stałego, dwudziestoczterogodzinnego, dostępu do sieci. Usługa ta, w czasie łódzkiej prezentacji, będzie demonstrowana za pomocą karty ISDN FRITZ!Card PCI.

Prędkość stałego połączenia w technologii AODI nie jest wysoka (waha się od 512 bps do 12-13 Kb/s, za wartość średnią przyjmuje się 9600 bps), wystarcza jednak do wygodnego korzystania z usług internetowych: poczty, chatu, grup dyskusyjnych oraz przeglądania stron WWW.


Zobacz również