Nowa drukarka biurowa Ricoha

Ricoh wprowadził do sprzedaży drukarkę Aficio CL3500N. Model przeznaczony jest do małych firm i biur, drukuje 22 strony na minutę - zarówno w kolorze, jak i w trybie czarno-białym. Producent chwali się, że sprzęt ma podobne osiągi jak wiele dużo droższych drukarek.

Nowa drukarka biurowa Ricoha

Ricoh Aficio CL3500N (źródło: Ricoh)

Standardowy pojemnik na papier mieści 530 arkuszy papieru. W dwóch dodatkowych (opcjonalnych) kasetach możliwe jest przechowanie łącznie 1060 kartek. Za niewielką opłatą użytkownik jest w stanie dokupić moduł, dzięki któremu Aficio CL3500N obsłuży wydruki dwustronne.

Sprzęt jest kompatybilny z PostScript3, PCL 5c, PCL 6, RPCS i bezpośrednim drukowaniem PDF-ów. Załączone oprogramowanie (Web Image Monitor, SmartDeviceMonitor i Web SmartDeviceMonitor) pozwala na zdalne zarządzanie CL3500N z poziomu stacji roboczej znajdującej się w lokalnej sieci albo w Internecie. Dzięki obsłudze Javy firmowy zespół programistów może tworzyć dodatkowe aplikacje optymalizujące przebieg dokumentów w Aficio.

Ricoh podkreśla również, że podczas projektowania drukarki położono wielki nacisk na bezpieczeństwo. Możliwe jest stworzenie 100 profili użytkowników i przypisanie każdemu z nich innych uprawnień.

Funkcjonalność drukarki można zwiększyć dodając do niej skaner IS200. Cena podstawowego modelu Aficio CL3500N to 999 dolarów.