Nowa edycja Edge trafia do Windows 10

Microsoft zaczyna rozprowadzanie nowej edycji przeglądarki Edge dla systemu Windows 10. Czego możemy się spodziewać?

Edge zostaje wprowadzone do Windows 10 poprawkami o numerach KB4541301, KB4541302 oraz KB4541309. Przeznaczone są dla edycji systemu 1809, 1903, 1909 oraz 2004. Nie musisz zaglądać do Windows Update, aby je pobrać - zostaną wprowadzone automatycznie. Po czym poznać, że korzystasz z najnowszej edycji? Wejdź do menu przeglądarki, a następnie zajrzyj do zakładki Pomoc i opinia, a tam Microsoft Edge - informacje. Przypominamy - Edge 82 nigdy się nie ukazało, jest to przeskok bezpośrednio z Edge 81. A co nowego wprowadza? Przede wszystkim poprawki w zakresie bezpieczeństwa - w tym ulepszenia Microsoft Defender SmartScreen. Ma to wpłynąć nie tylko na bezpieczeństwo podczas przeglądania witryn internetowych, ale również używania systemu.

Nowa edycja Edge trafia do Windows 10

Co dalej? Główne nowości to:

  • użytkownicy będą mogli kasować automatycznie ciasteczka wybranych witryn - będą usuwane w momencie zamknięcia przeglądarki
  • ułatwione zostało przełączanie się pomiędzy profilami, a także można dodawać elementy do kolekcji bez konieczności ich otwierania. Dotyczy to również zakładek.
  • pojawiła się w końcu synchronizacja zakładek, dzięki czemu możesz mieć je w Edge niezależnie od używanego urządzenia.
  • poprawce uległa także strona pobrań
  • wprowadzono ulepszenia do wyboru treści w trybie czytania
  • dodano 15 nowych polityk bezpieczeństwa