Nowa filozofia budowy komputerów

Compaq zamierza rozpocząć produkcję komputerów według nowej filozofii legacy-free PC. Pierwsze egzemplarze mają być przedstawione na styczniowych targach Consumer Electronics Show w Las Vegas.

Compaq uważa, że klienci wymagają "komputera łatwego w obsłudze, gotowego od razu po przyniesieniu do domu do działania (włącznie z podłączeniem do Internetu), który byłby tani, energooszczędny i zajmował niewiele miejsca". Aby spełnić ich oczekiwania, należy odrzucić bagaż przeszłości w rodzaju złączy ISA czy PCI i przejść na USB. Zwiększy to szybkość, gdyż niepotrzebne będzie testowanie wszelkich sterowników i nie pojawią się konflikty PnP. Ponadto zmniejszy się zapotrzebowanie na zasilanie i wielkość komputera. Właściwie wszystkie jego elementy będzie można zintegrować w jednym pudełku - twardy dysk i CD/DVD zostaną zamontowane bezpośrednio w obudowie wyświetlacza LCD. Komputery "wolne od obciążeń przeszłości" staną się także tańsze.

Compaq zastrzega, że nowy komputer będzie wyglądał inaczej niż przeznaczony na rynek korporacji iPaq. Urządzenia ma być wyposażone w DVD oraz rozwiązania ułatwiające zestawianie małych sieci komputerowych. Analityk z International Data Corp., Roger Kay, uważa, że zapoczątkowana przez Apple w modelu iMac idea legacy-free PC w szybkim tempie będzie się rozpowszechniała. Jego zdaniem: "Compaq ma zamiar opanować połowę światowego rynku komputerów osobistych".

Zobacz również:

  • 3 smartfony, których zabrakło na tegorocznych targach CES 2023!

Więcej informacji: www.compaq.com/, www.idg.net/


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: