Nowa funkcja Google Chrome zidentyfikuje hałaśliwe reklamy

Bardzo często można w sieci trafić na irytujące reklamy, które odtwarzają automatycznie ścieżkę dźwiękową. Jeśli użytkownik ma otwarte kilkanaście kart jednocześnie, to namierzenie tej jednej wydającej dźwięki może być naprawdę uciążliwe. Z tym problemem może jednak pomóc nowa funkcja w przeglądarce Google Chrome.

Podczas przeglądania internetu można co jakiś czas trafić na irytujące reklamy, które automatycznie odtwarzają dźwięk. Bywa to mocno uciążliwe, ale niedługo może być mniej problematyczne niż dotychczas. Wszystko dzięki temu, że w nowej wersji beta przeglądarki Chrome takie karty będą identyfikowane.

Jeśli gdzieś pomiędzy dziesiątkami otwartych jednocześnie kart w przeglądarce zacznie być odtwarzana reklama w formacie audio, to przeglądarka Google pozwoli namierzyć w prosty sposób serwis będący winowajcą. Nowa, pomocna funkcja trafiła do przeglądarki Chrome w kanale beta i niedługo możemy spodziewać się jej także w stabilnym wydaniu.

Nowa funkcja Google Chrome zidentyfikuje hałaśliwe reklamy

Logo-Google-Chrome

Od teraz w wersji beta przeglądarki Google karty są wyposażone w kilka nowych ikon, które w określonych sytuacjach znajdą się po lewej stronie zamykającego kartę krzyżyka. Obecność ikonki głośnika wskazuje jasno na to, która z kart obecnie wysyła sygnał audio na głośniki. Oprócz tego Chrome wykryje i wskaże karty korzystające aktualnie z dostępu do kamerki internetowej i wysyłające obraz na telewizor.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [30.11.2021]
  • Chrome - historia aktualizacji [20.11.2021]

Wykrywanie kart korzystających z kamerki i głośników to kolejna funkcja po wprowadzonych w poprzednim wydaniu poprawkach do modułu “Safe Browsing” (bezpieczne przeglądanie). Chrome Beta już od poprzedniej wersji automatycznie blokuje malware oraz dostęp do stron, które mają kiepską reputację.