Nowa generacja Athlonów

W najbliższy poniedziałek firma Advanced Micro Devices przedstawi 12 nowych procesorów z rodziny Athlon.

Po rozstrzygnięciu pojedynku o przekroczenie granicy 1GHz, rozpoczyna się kolejny etap "procesorowej bitwy" między firmami Advanced Micro Devices i Intel. Nowa rodzina procesorów AMD, których premierę zaplanowano na najbliższy poniedziałek, jest odpowiedzią na wcześniejsze zapowiedzi Intela o wprowadzeniu nowych serii procesorów PIII i Celeron.

Najnowsze układy AMD, znane wcześniej pod nazwą Thunderbird, będą dostępne w wersjach działających z częstotliwością od 750 MHz do 1 GHz. Przedstawiciele AMD poinformowali także, iż procesory będą pracować na magistrali (FSB) 200 MHz i zostaną wyposażone w 384 KB bardzo szybkiej pamięci cache. W poniedziałek AMD przedstawi także nowe modele układów Duron, mających stanowić konkurencję dla intelowskich Celeronów. Procesory będą taktowane zegarami: 600, 650 i 700 MHz.

Firma Advanced Micro Devices oświadczyła również, iż od przyszłego tygodnia zamierza dostarczać procesory Athlon wykonane w "miedzianej" technologii 0,18 mikrona, pochodzące z fabryki chipów w Dreźnie. AMD jest jedną z nielicznych firm produkujących miedziane procesory na rynek konsumencki.


Zobacz również