Nowa generacja MacBooka Pro z wyświetlaczem zamiast klawiatury Magic

Apple zamierza całkowicie zrezygnować z fizycznych klawiatur. MacBook Pro z procesorem ARM może otrzymać drugi panel dotykowy, który będzie służył jako klawiatura.

Obecna generacja MacBooka Pro została zaprezentowana już cztery lata temu. Mimo, że projekt z portami Thunderbolt 3 oraz paskiem dotykowym Touch Bar nie zestarzał się, to Apple myśli już o przyszłości.

Klawiatura motylkowa Apple
Źródło: macworld.com

Klawiatura motylkowa Apple

Źródło: macworld.com

Modele MacBooka Pro z lat 2016-2019 posiadają wadliwą klawiaturę motylkową, która jest podatna na uszkodzenia fizyczne, a na dodatek wydaje głośny dźwięk. Problem rozwiązano w aktualnym modelu z Magic Keyboard, ale Apple w dalszym ciągu myśli o klawiaturze MacBooka.

Kolejna generacja z układami ARM może zaoferować ekran dotykowy z Haptic Engine zamiast klasycznej klawiatury z przyciskami.

Apple od 2015 roku ma problem ze stworzeniem klawiatur, które będą odporne na działanie warunków zewnętrznych oraz zanieczyszczenia.

Okazuje się, że rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie dużego panelu dotykowego z silnikiem wibracyjnym, który odpowiedzialny będzie za reakcję zwrotną na wciśnięcie klawisza. Rezultat może być podoby do wprowadzania tekstu na tabletach iPad.

Patent na MacBooka Pro z nową klawiaturą

Patent na MacBooka Pro z nową klawiaturą

We wtorek Apple otrzymało patent na urządzenie z klawiaturą i gładzikiem połączonym ze sobą za pomocą warstwy dotykowej. Całość ma być wrażliwa na dotyk i wykrywać siłę nacisku.

Za podświetlenie klawiatury ma być odpowiedzialny specjalny, przezroczysty światłowód, który ma umożliwić podświetlenie każdego przycisku oddzielnie.

Powierzchnia klawiatury ma też oferować możliwość uginania się w wybranych sekcjach. Rozwiązanie to ma zapewnić odczucia podobne, jak w przypadku korzystania z klasycznej klawiatury mechanicznej.

Możliwe, że matryca z klawiaturą zostanie wykonana z aluminium. Nie wiemy czy zastosowanie nowej klawiatury wpłynie na obecność paska dotykowego Touch Bar.

Sprawdź, ile kosztuje MacBook Pro 13.

Źródło: appleinsider.com