Nowa generacja konsol to jeszcze droższe gry

Przedstawiciel firmy THQ twierdzi, że nadejście nowej generacji konsol byłoby jednoznaczne ze znacznym wzrostem cen gier wideo. Te mogłyby jego zdaniem kosztować ponad sto dolarów w najtańszej wersji. Ile osób gotowych będzie zapłacić ponad trzysta złotych za kilka godzin rozrywki?

W chwili obecnej jedynie droższe, kolekcjonerskie wydania gier sprzedawane są w cenach przewyższających trzysta złotych. To wszystko może się jednak zmienić jeśli którykolwiek z producentów konsol zdecyduje się rozpocząć produkcję nowej generacji tego sprzętu. O roboczo nazwanym Xboksie 720 i Playstation 4 mówił przedstawiciel firmy THQ - Danny Bilson.

Na łamach Eurogamera wyznał on, że stworzenie dobrego tytułu na konsole obecnej generacji już teraz kosztuje niewielką fortunę. Konieczność ulepszenia jakości grafiki, muzyki czy zwiększenie ilości danych, treści składających się na grę musiałoby jeszcze bardziej podnieść ich koszt. Bilson twierdzi, że nie widzi sposobu, by takie produkcje kosztowały mniej niż sto dolarów za najuboższe wydanie. Tym samym wprowadzenie nowej generacji konsol byłoby szkodliwe dla wszystkich - twórców gier, ich miłośników oraz producentów samego sprzętu.

Zobacz również:

  • PES 2022 (eFootball) - data premiery, tryby gry, nowości. Sprawdź, co wiemy [17.09.2021]

Rozwiązanie, zdaniem Bilsona, jest na wyciągnięcie ręki. To kreatywność i styl. Umiejętność radzenia sobie z tworzeniem skomplikowanych dzieł od strony software’owej. Talentem można jego zdaniem udowodnić, iż w mających już kilka lat konsolach wciąż drzemie na tyle duży potencjał, że o ich zmianie póki co duże firmy nie powinny jeszcze myśleć.

O tym jak bardzo kreatywni są twórcy gier można przekonać się przeglądając listę najlepiej zapowiadających się tytułów tego roku.