Nowa generacja procesorów AMD

Przedstawiciele firmy AMD oświadczyli, że pod koniec czerwca br. na rynku pojawi się co najmniej 10 nowych procesorów z serii Duron i Thunderbird.

Pod koniec czerwca tego roku na targach PC Expo odbędzie się premiera 10 nowych procesorów z serii Duron i Thunderbird AMD (Advanced Micro Devices).

Nowa seria procesorów Duron - przeznaczona zarówno na rynek profesjonalny, jak i konsumencki - ma konkurować z procesorami Celeron Intela. Podczas tej prezentacji spodziewana jest także premiera nowych, superwydajnych procesorów z serii Athlon o kodowej nazwie Thunderbird.

Procesory Duron mają być dostępne w wersjach: 600, 650 i 700 MHz, natomiast linia Thunderbird, zaopatrzona w przełomową, zintegrowaną na jednej płytce krzemowej pamięcią podręczną 256 KB poziomu drugiego, ma pojawić się w wersjach od 700 MHz do 1 GHz. Pamięć podręczna Thunderbirda zintegrowana z procesorem zapewnia większą wydajność CPU od obecnie stosowanych Athlonów wyposażonych w nie zintegrowaną pamięć podręczną 512 KB.

Rzecznik AMD potwierdził, że firma będzie gotowa do sprzedaży nowych procesorów Duron i Thunderbird pod koniec czerwca br.


Zobacz również