Nowa grafika na AGP od Sparkle

Firma Sparkle Computer wprowadziła do swojej oferty nową kartę graficzną - model SF-AG73GDH Ultra2 Edition. Urządzenie, które dostępne jest w dwóch wersjach różniących się pojemnością pamięci, bazuje na procesorze graficznym GeForce 7300 GT i przeznaczone jest do współpracy z magistralą AGPx8.

Nowa karta Sparkle (SF-AG73GDH Ultra2 Edition) przeznaczona jest do współpracy z płytami głównymi wyposażonymi w magistralę AGPx8. Sercem urządzenia jest produkowany w 80-nanometrowym procesie technologicznym układ graficzny Nvidia GeForce 7300 GT, pracujący z częstotliwością 350 MHz i komunikujący się szyną o szerokości 128 bitów z 256 MB lub 512 MB pamięci DDR2. Nowość wspiera standard Microsoft DirectX 9.0 Shader Model 3.0 oraz wyposażona została w wyjście cyfrowe DVI-I, VGA i HDTV, umożliwiające podłączanie zestawów HDTV do rozdzielczości 1920 x 1080i.

Nowa grafika na AGP od Sparkle

Nowa karta Sparkle przeznaczona dla magistrali AGPx8

Warto też wspomnieć o technologii Intellisample 4.0 (zwiększającą wydajność karty w wyższych rozdzielczościach, poprzez wykorzystanie zaawansowanej kompresji), High Dynamic-Range (poprawiającą oświetlenie), Ultrashadow II (zwiększającą wydajność najnowszej generacji gier zawierających złożone sceny z wieloma źródłami światła i skomplikowanymi obiektami) i PureVideo (zapewniającą wsparcie dla nowych formatów wideo - w tym HDTV) oraz zapewniającym cichą pracę systemie pasywnego chłodzenia (aluminiowy radiator).

Niestety, producent nie podał na razie bliższych informacji o cenie nowych kart oraz terminie wprowadzenia ich do sprzedaży.

Więcej informacji.