Nowa hybryda od Asusa to smartfon, tablet i pełnoprawny laptop w jednym

Asus zaprezentował dzisiaj nowe urządzenie, którego nie da się jednoznacznie sklasyfikować. Transformer Book V to smartfon działający pod kontrolą systemu Android, który można umieścić w specjalnej stacji dokującej w formie tabletu. Połączenie tego z klawiaturą i możliwością uruchamiania systemu Windows tworzy z nowego Transformera pełnoprawnego laptopa.

Asus Transformer Book V to nowe urządzenie w ofercie Asusa, które jest połączeniem kilku poprzednich projektów firmy, takich jak pierwsze tablety Transformer oraz PadFone, czyli telefon ze stacją dokującą w formie tabletu. Największą nowością jest zastosowanie dwóch systemów operacyjnych jednocześnie, dzięki czemu smartfon będący główną częścią zestawu działa pod kontrolą systemu Android, a po złożeniu całości użytkownik może korzystać z Windowsa.

Transformer Book V po złożeniu ma formę laptopa z 12,5 calowym, odczepianym ekranem i pracuje pod kontrolą systemu Windows 8.1. Napędza go procesor z rodziny Intel Core. W głównym module znalazło się też miejsce dla telefonu przypominającego wydany wcześniej model smartfona Asus ZenFone 5. Cechuje się on pięciocalowym ekranem, własnym procesorem Intel Atom Moorefield i chipem LTE.

Nowa hybryda od Asusa to smartfon, tablet i pełnoprawny laptop w jednym

Umieszczenie telefonu w hybrydzie pozwoli na wyświetlanie ekranu telefonu w postaci okna w systemie Windows 8.1, a użytkownik będzie mógł je w dowolnej chwili zmaksymalizować i pracować na intefejsie tabletowym. Mnogość możliwości odzwierciedla zresztą nazwa: Asus Transformer Book V (5) może działać jako telefon z Androidem, tablet lub laptop z Androidem oraz jako tablet lub laptop z Windows 8.1.

Tabletowa część urządzenia waży 800 gram i oferuje 12,5 calowy ekran IPS HD, a na pokładzie znalazła się też bateria o pojemności 28Wh, 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. W klawiaturze Asusa Transformera Book V umieszczono natomiast terabajtowy dysk HDD. Sam telefon będący częścią zestawu waży 140 gram, ma akumulator o pojemności 2500 mAh, 2 GB pamięci wewnętrznej i do 64 GB pamięci typu Flash.

źródło: engadget.com