Nowa inicjatywa popularyzacji desktopowego Linuksa

Na odbywającej się w San Francisco w dniach 4 - 7 sierpnia konferencji LinuxWorld, firmy IBM, Novell, Red Hat oraz Canonical zapowiedziały zacieśnienie współpracy w celu dalszej popularyzacji desktopowego Linuksa.

Wspomniane wyżej firmy zamierzają ściślej współpracować z producentami sprzętu oraz podmiotami z sektora VAR (Value Added Reseller) nad inicjatywą, którą określają mianem "pecetów wolnych od Microsoftu". W tym celu chcą zaproponować użytkownikom specjalną dystrybucję Linuksa wyposażoną w pakiet IBM Collaboration Client, w skład której wchodzą aplikacje Lotus Notes, Lotus Symphony oraz Lotus Sametime. Ma to być alternatywa dla komputerów z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows Vista.

Swoją ofertę zamierzają ukierunkowywać na klientów korporacyjnych, instytucje oraz szkoły. Usługa będzie dostosowywana do indywidualnych potrzeb przez specjalny zespół specjalistów. Dla przykładu, firma Novell, za pośrednictwem jednego ze swoich partnerów handlowych, już teraz sprzedaje na terenie Wielkiej Brytanii system operacyjny Linux Enterprise Desktop wyposażony w pakiet IBM do pracy grupowej.

Więcej informacji: LinuxWorld