Nowa kamera HD Panasonic

W trakcie odbywających się w Las Vegas targów NAB koncern Panasonic zaprezentował najnowszą cyfrową kamerę wideo, noszącą oznaczenie AG-HMC151. Urządzenie zapisuje dane na kartach pamięci flash (SD lub SDHC). Posiada trzy optycznie stabilizowane sensory CCD w formacie 16:9 oraz szerokokątny obiektyw Leica Dicomar 28mm, który umożliwia 13-krotne optyczne powiększenie obrazu w kadrze.

AG-HMC151 obsługuje format zapisu AVCHD i oferuje cztery tryby nagrywania wideo w HD. Pierwszy z nich to tryb PH, w którym przeciętna prędkość zapisu danych wynosi 21 Mb/s. Kolejne to HA (17 Mb/s), HG (13 Mb/s) i HE (6 Mb/s). W pierwszych trzech trybach zapis wideo możliwy jest w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a w ostatnim - 1440 x 1080 pikseli. Na 32-gigabajtowej karcie SDHC zmieszczą się trzy godziny nagrania w jakości Full HD w trybie PH. Tryb HA oznacza cztery godziny filmu, w HG nagramy 5,5 godziny, zaś w HE - do 12 godzin wideo.

W kamerze zastosowano procesor sygnałowy z 14-bitowym konwerterem A/D i obsługą przetwarzania 19-bitowego. Kamera obsługuje interfejs HDMI, USB 2.0, posiada wyjście wideo komponentowe i kompozytowe, wyjścia audio, a podgląd nagranego materiału umożliwia 3,5-calowy ekran LCD.

Cena i data premiery rynkowej urządzenia nie zostały jeszcze ujawnione.

Strona producenta: Panasonic


Zobacz również