Nowa konsola Microsoftu (Project Scorpio) z lepiej wyglądającymi grami na "starych" TV

Kupując konsolę Project Scorpio nie będziesz musiał od razu zmieniać telewizora na model 4K, aby cieszyć się lepszą grafiką niż na platformie Xbox One. Wiemy też, że Microsoft szykuje się do uruchomienia przedsprzedaży.


Project Scorpio

Podczas zeszłorocznej imprezy E3 Microsoft zapowiedział Project Scorpio, czyli nową "najbardziej wydajną konsolę w historii". Strona poświęcona oczekiwanemu przez wielu graczy urządzeniu dostępna jest od dawna, lecz dzisiaj w amerykańskim sklepie Microsoftu doczekała się, co prawda na chwilę, niewielkiej, acz znaczącej modyfikacji.

Project Scorpio jeszcze przed E3?

Wspomniana modyfikacja polegała na tym, że pojawiło się okno, które pozwala na zamówienie powiadomienia e-mailem kiedy konsola będzie dostępna. Ponadto zakładka przeglądarki dla tej strony miała tytuł “Pre-order Project Scorpio”. Jeżeli do tego weźmiemy pod uwagę słowa Phila Spencera, który zapowiedział, że Project Scorpio może zostać zaprezentowany przed E3, nie można wykluczyć, że możliwość zamawiania konsoli faktycznie zostanie udostępniona w ciągu najbliższych miesięcy.

Project Scorpio z lepszą grafiką na "starych" TV

Project Scorpio ma cechować niebywała wydajność pozwalająca na cieszenie się obrazem w pełnej rozdzielczości 4K. Oczywiście, aby to było możliwe trzeba zainwestować w odpowiedni telewizor. Dla osób, które nie zamierzają tego robić mamy jednak dobrą informację. Jak donosi Windows Central, dzięki wykorzystanym technikom graficznym jakość grafiki w grach 4K, grach z Xbox One, które doczekały się aktualizacji do 4K, jak i grach z Xbox One bez odpowiedniego patcha i tak będzie lepsza na wyświetlaczu 1080p niż miało to miejsce w przypadku konsoli Xbox One.

Idzie to w dobrym kierunku

To dobra informacja dla konsumentów, którzy mogą liczyć na lepszą grafikę nawet jeżeli nie wymienią telewizora. Jest to też dobre posunięcie ze strony Microsoftu, który w ten sposób otwiera się na szerszą grupę konsumentów.