Nowa, lepsza wyszukiwarka IDG.pl

Ruszyła nowa wyszukiwarka IDG.pl. Dzięki niej dostęp do zasobów portalu będzie znacznie szybszy i łatwiejszy. Co ważniejsze, jej działanie już od ponad miesiąca testowane było przez użytkowników a ich uwagi uwzględnione zostały przed oficjalnym startem wyszukiwarki.

Stara, oparta na systemie MS SQL wyszukiwarka na IDG.pl odeszła w niepamięć. Zastąpił ją system NetSprint Site. Teraz, przeszukiwanie zasobów portalu jest dużo bardzie intuicyjne i wygodne. Nowy silnik świetnie daje sobie radę z polską odmianą wyrazów, przez co wyniki będą znacznie bardziej trafne niż dotychczas. Korzystając z wyszukiwarki, użytkownicy mogą szybko znaleźć pożądane zasoby w działach aktualności, artykułów, archiwum i sekcji download. Nowa wyszukiwarka portalu IDG.pl pozwala na znalezienie dokumentu niemal natychmiast po jego publikacji (dzięki mechanizmowi przyrostu indeksowego) a nowy interfejs powoduje, iż przeszukiwanie zasobów jest także miłe dla oczu.

Wyszukiwarka umożliwia sortowanie wyników według daty dodania materiału, jego autora, producenta programu czy trafności z zadanymi słowami. W ramach współpracy z firmą Netsprint, w wynikach wyszukiwania IDG.pl wyświetlane będą również okienka systemu Adkontekst.


Zobacz również