Nowa linia tabletów Samsung Galaxy Tab4 została zaprezentowana

Samsung zaprezentował oficjalnie nowe tablety ze średniej półki cenowej, które dołączają do poprzednich modeli z rodziny Galaxy Tab w portfolio produtkowym koreańskiej firmy. Do sprzedaży trafią trzy podstawowe modele w kilku wariantach.

Informacje na temat nowych tabletów Samsunga pojawiły się w sieci już kilka dni temu. Dzisiaj producent potwierdził wygląd nowych tabletów. Urządzenia będą oferowane w kilku różnych rozmiarach. Podobnie jak w przypadku linii Galaxy Tab3, do sklepów trafią sprzęty wyposażone w ekrany o przekątnych 7-, 8- i 10,1 calowych. Każdy z tabletów dostępny będzie w podstawowej wersji wyposażony w łączność Wi-Fi, ale dostępna będzie edycja wyposażona w modemy LTE.

W każdym przypadku producent zdecydował się na taką samą rozdzielczość wynoszącą 1280 na 800 pikseli. Urządzenia będzie napędzał czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz wspomagany przez 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM. Każdy tablet będzie miał też 16 GB przestrzeni na dane (tylko model siedmiocalowy będzie miał dodatkową wersję 8 GB). Za zdjęcia i wideoorozmowy będą odpowiadały dwa aparaty: główny 3-megapikselowy i przedni 1,3-megapikselowy. Całością zarządzać będzie Android 4.4 KitKat z nakładką producenta.

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [25.10.2021]
  • Black Weeks w Media Expert: telewizory nawet 80% taniej
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [25.10.2021]
Nowa linia tabletów Samsung Galaxy Tab4 została zaprezentowana

Ze specyfikacją wszystkich najnowszych tabletów Samsunga z rodziny Galaxy Tab4 można zapoznać się na stronie internetowej producenta. Pod względem sprzętowym nie są to najlepsze urządzenia na rynku, ale oprócz linii Galaxy Tab4 w ofercie Samsunga znajdują się tablety z wyższej półki o nazwach Samsung Galaxy Tab PRO i Note PRO.