Nowa low-endowa grafika od Sparkle

Firma Sparkle zaprezentowała nową kartę graficzną z tzw. niższej półki - model GeForce 7100 GS. Urządzenie bazuje na architekturze Nvidia GeForce 7100 GS i przeznaczone jest do współpracy z płytami głównymi wyposażonymi w slot PCI-Express.

Nowa low-endowa grafika od Sparkle

SPARKLE GeForce 7100 GS

Sparkle GeForce 7100 GS to nowa low-endowa propozycja firmy dla użytkowników z nieco mniej zasobnym portfelem. Przeznaczona jest do współpracy z płytami głównymi wyposażonymi w magistralę PCI-Express, gwarantując cichą pracę dzięki zastosowaniu pasywnego chłodzenia. Urządzenie może posłużyć też do stworzenia w miarę wydajnej platformy do gier dzięki możliwości pracy w trybie SLI.

Nowa karta bazuje na silniku NVIDIA CineFX 3.0, wspiera standard Microsoft DirectX 9.0 Shader Model 3.0 oraz wyposażona została m.in. w technologie: NVIDIA TurboCache (umożliwia procesorowi graficznemu (GPU) współdzielenie pojemności i przepustowości dedykowanej pamięci video z pamięcią systemową), NVIDIA Intellisample 4.0 (zwiększa wydajność karty w wyższych rozdzielczościach, poprzez wykorzystanie zaawansowanej kompresji), NVIDIA PureVideo (zapewnia wsparcie dla nowych formatów wideo - w tym HDTV), NVIDIA nView Multi-Display (umożliwia równoczesne wyświetlanie obrazu na wielu ekranach) i NVIDIA Digital Vibrance Control 3.0 (polepsza wyświetlanie kolorów).

Ogólna specyfikacja nowej karty przedstawia się następująco:

Model: SP-PX71DH

Procesor graficzny: NVIDIA GeForce 7100 GS

Złącze: PCI Expressx16

Taktowanie procesora: 350 MHz

Rodzaj pamięci: 128MB DDR2 (TurboCache, do 512 MB przy 1 GB pamięci operacyjnej)

Szerokość magistrali pamięci: 64-bit

Częstotliwość RAMDAC: 400 MHz

Wyjścia VGA: VGA + DVI + HD-out

Rozdzielczość HDTV: do 1920 x 1080i

Więcej informacji: Sparkle.