Nowa misja Microsoftu

Microsoft oświadczył, że misją korporacji jest przekształcenie się z największej na świecie firmy produkującej oprogramowanie systemowe w firmę produkującą usługowe aplikacje dla Internetu.

Microsoft ze Stevem Ballmerem na czele ma zamiar przede wszystkim rozwijać serwisy internetowe i oprogramowanie przeznaczone dla sieci. "Oprogramowanie zawsze będzie w centrum naszej uwagi, ale sam charakter programów się zmienia: niebawem programem będzie raczej jakaś usługa w Internecie, a nie pudełko do kupienia w sklepie. Nadchodzi dekada software'u i to, jak będą prowadzone interesy, będzie zależało od oprogramowania" - stwierdził Bill Gates.

Microsoft, którego system operacyjny Windows pracuje w ponad 400 mln PC na całym świecie, zamierza zmodyfikować swój sztandarowy produkt, tak aby z nowej generacji Windows mógł korzystać każdy. "Tworzymy przełomową wersję Windows, opartą na nowym modelu programowania, z nowym interfejsem użytkownika, systemem plików i rozwiązaniami języka XML" - oświadczył Stev Ballmer. Korzystając z nowych produktów Microsoftu, użytkownicy będą mogli płacić rachunki, kontaktować się ze służbą zdrowia, organizować podróże itp. Microsoft planuje także wbudować w swoją platformę bezprzewodowe mechanizmy rozpoznawania mowy oparte na językach naturalnych.

Więcej informacji: www.idg.net