Nowa multimedialna "cyfrówka" Samsunga

Firma Samsung zaprezentowała nowy aparat cyfrowy - model SDC-MS61. Urządzenie to prawdziwy "kombajn" multimedialny, który wyróżnia się dużym panoramicznym wyświetlaczem LCD, możliwością odtwarzania plików MP3 oraz funkcją dyktafonu i kamery internetowej. Dzięki zastosowanej matrycy CCD dołączy on do szerokiego grona 6-megapikselowych kompaktów.

W model SDC-MS61 wbudowano obiektyw charakteryzujący się 3-krotnym przybliżeniem optycznym, który co istotne, cały ukryty jest w jego wnętrzu. Urządzenie wyposażono w 6-megapikselową matrycę CCD o wymiarach 1/2,5 cala oraz możliwość rejestrowania sekwencji wideo z dźwiękiem w maksymalnej rozdzielczości 640x480 pikseli z prędkością sięgającą 30 klatek na sekundę. Co ważne, pliki zapisywane są w formacie MPEG4.

Nowa multimedialna "cyfrówka" Samsunga

Samsung SDC-MS61

Zarówno zdjęcia, jak i filmy obejrzymy na dużym 3-calowym panoramicznym (stosunek boków to 16:9) wyświetlaczu LCD o rozdzielczości 230 tysięcy pikseli. Oczywiście, jak w większości dostępnych na rynku aparatów, mamy również możliwość (poprzez wbudowane wyjście AV) zaprezentowania ich szerszemu gronu na ekranie telewizora. Kompensację ekspozycji przeprowadza się w zakresie od -2EV do +2EV w skokach co 1/3 EV, natomiast maksymalna czułość sięga ISO 1600. Nowa "cyfrówka" charakteryzuje się ponadto mnogością dostępnych funkcji. Może bowiem służyć jako dyktafon, odtwarzacz MP3 oraz kamera internetowa. SDC-MS61 mierzy 107,5 x 58,5 x 20,8 mm i do komunikacji z komputerem używa złącza USB 2.0.

Niestety cena oraz data pojawienia się nowego produktu nie zostały podane.