Nowa nagrywarka HP

HP wprowadza na rynek nagrywarkę płyt DVD - HP DVD Movie Writer dc3000, przy pomocy której można łatwo przenieść nagrania z kasety VHS na płyty DVD+R/+RW.

Nowa nagrywarka HP

HP DVD Movie Writer dc3000

Z informacji dostarczonych przez producenta wynika, że zewnętrzną wypalarkę będzie można podłączyć do komputera przez port USB 1.1 lub USB 2.0. Do urządzenia można również podłączyć odtwarzacz wideo (poprzez złącze S-Video lub kompozytowe wejścia wideo). Urządzenie pozwala konwertować materiały zapisane na kasetach wideo do formatu MPEG2 - wykorzystywanego do zapisu filmów na płytach DVD dostępnych w sklepach. HP DVD Movie Writer dc3000 obsługuje standardy SECAM, PAL i NTSC.

Urządzenia sprzedawane będzie w pakiecie z dwoma programami - ArcSoft ShowBiz 2 (dość prosty program do edycji wideo) oraz MuVee autoProducer (umożliwia udźwiękowienie materiału filmowego przy pomocy kilku podstawowych poleceń).

DVD Movie Writer jest też oczywiście standardową nagrywarką CD/DVD, służącą do nagrywania danych i muzyki na CD. Napęd trafi do sprzedaży na początku września - jego przewidywany koszt to około 400 USD.