Nowa oferta operatora Play. Odświeżone taryfy i łączność LTE

Polski operator telefonii komórkowej Play wprowadził dziś do swojej oferty nowe taryfy o nazwach Play Unlimited, 4.0 Unlimited oraz Europa Unlimited. Ogłosił także datę po której klienci będą mogli skorzystać z szybkiej łączności 4G LTE na terenie 11 polskich miast.

Fioletowy operator podczas dzisiejszej konferencji przedstawił swoją nową ofertę, na którą składać będą się trzy nowe taryfy. W przypadku wyboru abonamentu bez telefonu klienci po podpisaniu umowy na 18 miesięcy mogą wybrać najtańszą opcję Play Unlimited, która kosztuje zaledwie 9,99zł bez pakietu internetowego. W połączeniu z pakietem transmisji 2 GB miesięczny koszt to 29,99zł.

Droższe taryfy to 4.0 Unlimited, która w cenie 29,99zł (lub 49,99zł z pakietem 2 GB) oraz Europa Unlimited za 59,99zł (79,99zł z pakietem, też 2 GB). W przypadku oferty z telefonem należy doliczyć do miesięcznej opłaty w umowie na 24 miesiące 20zł oraz cenę samego aparatu. Oferta pod tym względem jest przejrzysta, a to co użytkownik otrzymuje w ramach oferty dobrze prezentuje tabelka:

Nowa oferta operatora Play. Odświeżone taryfy i łączność LTE

Play, nowe taryfy

Ceny nieco inaczej prezentują się w przypadku firm:
Nowa oferta operatora Play. Odświeżone taryfy i łączność LTE

Play, nowe taryfy dla firm

Jeśli chodzi o łączność LTE to zostanie uruchomiona w 11 miastach w kraju, do których należeć będą Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rzeszów, Częstochowa, Toruń, Wałbrzych, Koszalin i Tarnów. Usługa ma wystartować już 11 listopada, a z szybkiej łączności mają skorzystać praktycznie wszyscy klienci sieci, którzy znajdą się w odpowiedniej lokalizacji i posiadają urządzenie obsługujące LTE. Wyjątkiem będą posiadacze tylko tych najstarszych taryf.

Zobacz również:

  • Który abonament ze smartfonem w Play wybrać? Przedstawiamy najlepsze oferty operatora

Transfer w teorii ma mieć możliwość osiągnięcia nawet szybkości nawet ponad 70 megabitów na sekundę w stronę użytkownika, ale operator zastrzega, że będzie limitował go do 15mbps na każdą kartę SIM. Co ciekawe, do końca 2014 roku klienci korzystający z internetu LTE będą mogli wykorzystać nawet do 200 GB danych miesięcznie w postaci bonusu, a z pakietu 2 GB odejmowany będzie wyłącznie transfer w przypadku połączeń przez 3G lub podczas roamingu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: