Nowa "osiemnastka" Plextora

Pod koniec marca oferta firmy Plextor wzbogaci się o nową nagrywarkę DVD z serii PX800 - model PX800A. Urządzenie, które przeznaczone jest do montażu w komputerze, potrafi zapisywać płyty DVD-R/DVD+R z prędkością 18x, zaś dwuwarstwowe płyty DVD - z prędkością 8x.

Nowość to urządzenia multiformatowe, bez problemu radzące sobie z zapisem płyt we wszystkich najpopularniejszych formatach DVD. Nagrywarka przeznaczona jest do montażu w kieszeni komputera (wymiary - 148,5 x 173 x 42,6 mm, waga - 740 gramów) i korzysta z interfejsu IDE/ATAPI. Do dyspozycji użytkownika oddano 2 MB pamięci podręcznej oraz oprogramowanie Nero 7 Essentials OEM i Plextools Professional LE. Nowość dostępna jest w dwóch wersjach, różniących się kolorem przedniego panelu (biały - PX-800A/T3, czarny - PX-800A/T3KB) i korzysta z technologii Buffer Underrun Proof Technology, mającej za zadanie wyeliminowanie błędów opróżnienia bufora.

Ogólna specyfikacja urządzenia przedstawia się następująco:

Zapis:

Nowa "osiemnastka" Plextora

Plextor PX-800A

DVD+R - maksymalnie 18x

DVD+R DL - maksymalnie 8x

DVD-R - maksymalnie 18x

DVD-R DL - maksymalnie 8x

DVD+RW - maksymalnie 8x

DVD-RW - maksymalnie 6x

DVD-RAM - maksymalnie 12x

CD-R - maksymalnie 48x

CD-RW - maksymalnie 32x

Odczyt :

DVD-ROM - maksymalnie 16x

CD-ROM - maksymalnie 48x

Czasy dostępu:

DVD - 160 ms

DVD-RAM - 210 ms

CD - 140 ms

Nowa nagrywarka pojawi się na półkach europejskich sklepów pod koniec marca. Zostanie objęta dwuletnim (kraje UE, Norwegia i Szwajcaria) oraz rocznym (pozostałe kraje) okresem gwarancyjnym. Cena urządzenia nie została podana.

Więcej informacji na temat nowości można znaleźć na stronie producenta.