Nowa platforma cyfrowa NC+ już po premierze. Doznaliście efektu "WOW"?

Zgodnie z zapowiedziami platforma cyfrowa NC+ zadebiutowała na rynku. Oczekujcie zmasowanego ataku konsultantów namawiających na nową ofertę.

NC+ to najnowsza platforma cyfrowa, która powstała w ramach połączenia telewizji n oraz Cyfry +. Zgodnie z zapowiedziami dzisiaj poznaliśmy dokładnie jej ofertę.

Z wcześniejszych informacji przekazywanych przez przedstawicieli NC+ oraz spoty reklamowe wynikało, że nowy gracz będzie dysponowała najszerszą ofertą programową. Dzisiaj wiemy już, że tak faktycznie jest, gdyż nowa platforma oferuje w sumie 130 kanałów, z których aż 50 nadawanych jest w jakości HD. Kanały zostały pogrupowane w pakiety tematyczne, natomiast filarem NC+ jest sześć kanałów Canal+ mających kusić wielbicieli filmu i sportu poprzez zapewnienie im m.in.:

- ponad 300 premier filmów i seriali w roku

- dostępu do Ligi Mistrzów i najlepszych lig europejskich, T-Mobile Ekstraklasy, NBA, sportów walki, żużla i tenisa

Ceny

NC+ oferuje dla nowych klientów sześć zestawów promocyjnych w cenie od 39 złotych do 199 złotych miesięcznie:

Zestawy promocyjne NC

Zestawy promocyjne NC

NC+ i technologie

Nowa platforma zachęcać ma klientów również takimi technologiami jak Multiroom (do sześciu odbiorników), wypożyczalnia VOD+, aplikacja nc+GO (przeznaczona jest na tablety i smartfony, pozwala na oglądanie na żywo kanałów telewizyjnych i zamawianie filmów VOD) i serwis muzyczny Music+ WiMP (dostęp do bazy liczącej obecnie 20 milionów utworów). Ponadto oferuje nowoczesny dekoder MediaBox+ oferujący nagrywarkę, podłączenie do Internetu oraz dysk twardy o pojemności 500 GB.

Co z abonentami platformy n i CYFRY+?

FAQ: na pytanie "Czy będę mógł pozostać przy dotychczasowej ofercie?" została udzielona następująca odpowiedź:

"Zostaw nam swój numer telefonu wypełniając formularz kontaktowy. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże Ci dobrać ofertę dostosowaną idealnie do Twoich potrzeb."

Nie poznaliśmy więc żadnych szczegółów na temat przyszykowanej dla abonentów platformy n i CYFRY+ oferty. W każdym razie nawet jeżeli nie wypełnią oni wspomnianego formularza, mogą się spodziewać (szczególnie Ci, którym kończy się umowa) telefonów od konsultantów. Oczywiście jeżeli nie dadzą się namówić na nową ofertę spokojnie (nie licząc kolejnych telefonów od konsultantów) będą mogli doczekać do zakończenia umowy.

Kilka kanałów zniknęło...

Warto na koniec dodać, że wprowadzenie nowej platformy skutkowało również likwidacją kilku kanałów z ofert "enki" i Cyfry+. Czy istnieje więc możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy? Nowa platforma nic nie wspomina na ten temat...

Podsumowanie

Ogólnie oferta nowej platformy jest interesująca, szczególnie dla amatorów sportu oraz filmów. Przeglądając jednak opinie na jej temat nie tylko nie zauważyłem efektu "WOW", ale pojawiał się sporo nieprzychylnych wypowiedzi.

Czy NC+ ma szansę odebrać znaczącą część klientów Cyfrowemu Polsatowi? Nie sądzę, gdyż ten drugi oferuje znacznie bardziej rozbudowany ekosystem składający się również z Internetu oraz telefonu. Ponadto w odpowiedzi na nowego gracza CP już rozpoczął nową kampanię skierowaną do abonentów.

Warto też pamiętać, że o ile w najbliższym okresie może się sporo dziać na rynku cyfrowej telewizji, o tyle na dłuższą metę powstanie NC+ nie jest raczej korzystne z punktu widzenia konsumentów, co trafnie podsumował internauta podpisujący się jako "nobody":

"Z trzech operatorów cyfrowej telewizji satelitarnej robi się dwóch. Iście królewski wybór. Może dla kogoś, kto mieszka np. w Warszawie i jak mu 3 kablówki pod rząd nie pasują to sobie patrzy na "satelitkę" (o ile administracja mu pozwoli ją zamontować)."

____________________

Najlepiej będzie, jak sami wyrobicie sobie opinię o platformie NC+. Jej ofertę znajdziecie tutaj


Zobacz również