Nowa płyta ASUSa dla ekstremalnych overclockerów

Asus już wkrótce wprowadzi na rynek nową, wydajną płytę główną A8R32-MVP Deluxe. Płyta ta, oparta jest na nowym chipsecie ATI CrossFire Xpress 3200 i według producenta skonstruowana specjalnie z myślą o osobach lubiacych grzebać w swoich komputerach i "podkręcać" taktowanie płyty, pamięci czy procesora.

Jak zapewniają przedstawieciele ASUSa nowa płyta wyposażona jest we wszystkie nowoczesne technologie i pozwala na łatwe podkręcenie parametrów większości komponentów komputera. Maksymalnej wydajności sprzyjać ma niezależne ustawianie napięcia na mostku północnym, rdzeniu i pamięciach. To, w połączeniu z pasywnym chłodzeniem Stack Cool 2 (odprowadzającym ciepło na drugą stronę płytki) pozwalać ma na utrzymanie kluczowych podzespołów w odpowiednio niskiej temperaturze.

Nowa płyta ASUSa dla ekstremalnych overclockerów

Płyta główna A8R32-MVP Deluxe

Aby ułatwić zwiększanie częstotliwości taktowania pamięci, karty graficznej i procesora, producent wyposażył BIOS płyty w funkcje AI Lock Skew i PEG. Pierwsza automatycznie dostosowuje timingi pamięci w czasie podnoszenia przez użytkownika czestotliwości taktowania - druga technologia ułatwiać ma podkręcanie procesora i karty graficznej z poziomu BIOSu.

Nowa płyta ASUSa dla ekstremalnych overclockerów

Parametry techniczne płyty głównej A8R32-MVP Deluxe

Płyta główna A8R32-MVP Deluxe kosztować będzie około 740 złotych brutto. Jej oficjalna premiera odbędzie się na tegorocznych targach CeBIT (9-15 marca)

Zapraszamy również do zapoznania się z filmem, na którym przedstawiciele ASUSa pokazują nową płytę oraz inne nowości w ofercie firmy.