Nowa płyta główna MSI z technologią vPro

W ofercie firmy Micro Star International (MSI) pojawiła się nowa płyta główna o oznaczeniu Q35MDO (MS-7358). Urządzenie bazuje na chipsecie Intel Q35 Express i przeznaczone jest do współpracy z procesorami Intel Core 2 Quad/Duo. Dodatkowo może się pochwalić obsługą technologii Intel vPro, dzięki której powinna szczególnie zainteresować odbiorców korporacyjnych.

MSI Q35MDO (MS-7358) bazuje na chipsecie Intel Q35 Express oraz mostku południowym Intel ICH9DO. Wyposażona została w podstawkę LGA775, umożliwiającą obsadzenie w niej zarówno dwu- jak i czterordzeniowych procesorów Intela oraz dysponuje zintegrowanym układem graficznym Intel Graphics Media Accelerator 3100 (oczywiście istnieje możliwość jej rozbudowy poprzez wbudowany slot PCI-Express x16). Ponadto pozwala na skorzystanie z pamięci DDR2-800 oraz wspiera Trusted Platform Module (TPM).

Nowa płyta główna MSI z technologią vPro

MSI Q35MDO

Co ważne, nowe urządzenie może się pochwalić obsługą technologii Intel vPro, która jak można przeczytać na stronie producenta - "sprzętowo rozwiązuje problemy z bezpieczeństwem, ochroną danych istotnych z punktu widzenia firmy i zarządzaniem systemem, dodając warstwy chroniące system operacyjny przed awarią, oprogramowanie przed uszkodzeniem i atakami z zewnątrz". Jest to połączenie najnowszych 64-bitowych procesorów Intela, nowego chipsetu oraz technologii, z których najważniejsze to Intel Active Management (umożliwia specjalistom zdalne zarządzanie stacjami roboczymi, nawet w przypadku gdy są one wyłączone, muszą jednak być podłączone do zasilania) i Intel Virtualization (umożliwia uruchomienie na komputerze kilku systemów operacyjnych jednocześnie dając np. możliwość przeprowadzania serwisu komputera bez przerywana prowadzonej na nim pracy).

Ogólna specyfikacja nowej płyty przedstawia się następująco:

- gniazdo procesora: LGA775

- obsługiwane procesory: Intel Core 2 Quad/Duo

- FSB 1333/1066/800 MHz

- chipset: Intel Q35

- mostek południowy: Intel ICH9DO

- pamięci: 4 gniazda kości Dual Channel DDR2 800/667/533 MHz

- sloty: 1 x PCI-Express x16, 1 x PCI-Express x1, 2 x PCI

- złącza SATA: 6 x SATA II z Matrix RAID

- sieć: Intel PRO Gigabit LAN

- dźwięk: 7.1Ch.HD Audio

- układ graficzny: Intel Graphics Media Accelerator 3100

Informacja prasowa.