Nowa podświetlana klawiatura od Logitecha

Szwajcarska firma pokazała światu swoją nową, bezprzewodową klawiaturę. Może ona spodobać się osobom pracującym w nocy lub ciemnych pomieszczeniach. Podświetlane klawisze i kilka innych technologii mają nam zapewnić wygodę, komfort pracy.

Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, bo taka jest pełna nazwa urządzenia, trafi do sprzedaży we wrześniu tego roku. W klawiaturze znajdziemy kilka rozwiązań, które powinny zainteresować wymagających użytkowników. Przede wszystkim chodzi tu o podświetlenie klawiszy, które współpracuje z zestawem czujników światła i ruchu. Potrafią one automatycznie wyregulować natężenie podświetlenia. Dzięki wydajnym bateriom i systemowi zarządzania energią, K800 powinna pracować do 10 dni bez konieczności ładowania jej. Producent zaznacza oczywiście, że czas ten może się różnić, w zależności od wielu czynników.

K800 korzysta też z technologii Incurve i PerfectStroke. Jej klawisze mają zaokrąglone brzegi i wklęsłą powierzchnię, co powinno zwiększać komfort pracy u korzystających z niej osób. Logitech zapewnia też, że litery i znaki na klawiszach nie ścierają się. Ta informacja powinna zadowolić tych, którzy narzekali na ten problem nawet w przypadku droższych modeli klawiatur firmy. W zestawie z K800 znajdziemy także niewielki odbiornik, który można wpiąć do portu USB. Umożliwia on korzystanie z klawiatury, myszy i innych akcesoriów (oznaczonych symbolem Unifying) bez konieczności zajmowania wielu portów.

Zobacz również:

"Bezprzewodowa klawiatura K800 jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią zarówno nowoczesne wzornictwo, jak i funkcjonalność." - tak opisał K800 Denis Pavillard, wiceprezes działu Marketing for Keyboards and Desktops w firmie Logitech.

Za możliwość korzystania z K800 zapłacimy 439 złotych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: