Nowa reklama Coca-Coli wywołuje niesmak u graczy

Emitowana między innymi na Twitchu, reklama Coca-Coli skierowana do graczy, wzbudziła w nich zażenowanie. Strzał w kolano?

Nowa reklama Coca-Coli wywołuje niesmak u graczy

Reklama Coca-Cola

Nowa reklama opublikowana przez Coca-Colę, choć skierowana jest do graczy, kompletnie nie trafia do swojej grupy odbiorców.

Firma zebrała negatywne opinie po tym, jak w reklamie Real Magic zasugerowała, że rywalizacja i hobby wielu tysięcy graczy nie ma sensu. Obraz rozpoczyna się wojną w stylu fantasy, ale fikcyjne mistrzostwa nie kończą się rozlewem krwi, którego można by się spodziewać, a pokojem i zjednoczeniem. Na serwisie YouTube materiał zdobył już ponad 30 tys. łapek w dół oraz wiele niepochlebnych komentarzy:

Doceniam wysiłek włożony w ten spot reklamowy. Nie tylko cały budżet CGI, ale także to, jak bardzo starali się NIE angażować w tym projekcie nikogo, kto ma najmniejsze pojęcie o grach.

Być może pomysłodawcy zainspirowali się filmem Free Guy, w którym główna postać przeciwstawia się złym graczom i zdobywa popularność? Tego zapewne się nie dowiemy, ale z pewnością Coca-Cola żałuje tego ruchu.

Zobacz również:

  • Oto najlepsze firmy na świecie
  • Coca-Cola wycofuje się z Overwatch League
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [22.11.2021]

Zobacz także: Tom Cruise nie będzie pierwszy! Rosyjska ekipa filmowa w kosmosie